Jak Jeść by Zdrowo Żyć?

W obecnych czasach w naszej populacji nie istnieje problem niedożywienia. Problemem jest niewłaściwe odżywianie powodujące otyłość oraz szereg najcięższych chorób skracających i uprzykrzających życie. Niewłaściwa dieta wpływająca na częstość występowania i wzrost ilości chorób cywilizacyjnych: miażdżycy, nowotworów, cukrzycy, osteoporozy to nie tylko fakt, że dostarczamy do organizmów wraz z żywnością substancje szkodliwe, ale przede wszystkim to, że nie dostarczamy w odpowiedniej ilości tego, co jest niezbędnie potrzebne. Dobrze odżywiony organizm posiada dużą odporność nie tylko na ataki mikrobów, potrafi również zneutralizować i pozbyć się wszystkich substancji szkodliwych pochodzących ze środowiska.

Organizm ludzki został skonstruowany, aby w dobrym stanie funkcjonować 120 lat, należy mu na to pozwolić, nie narażając go ciągle na niedobory. Braki potrzebnych substancji spożywczych występują powszechnie w naszych organizmach, choć tak łatwo można by temu zapobiec. Wszystko, co w świetle najnowszej wiedzy potrzebujemy do zdrowego odżywiania, jest powszechnie dostępne.

Jak jeść, aby zdrowo żyć – oto jest pytanie?

http://www.prasa24h.pl/19616/jak-jesc-by-zdrowo-zyc-2.html

 

Jak Jeść by Zdrowo Żyć – Robert Jarząbkiewicz

Zdrowe odżywianie nie jest dietą pełną wyrzeczeń, zmianą trybu życia czy rewolucją w kuchni. Przede wszystkim należy zdobyć a częściej tylko uporządkować pewną ilość wiedzy na temat dostępnych produktów spożywczych oraz potrzeb ludzkiego organizmu w tym zakresie. Następnie zacząć stosować się do zdobytych informacji, czyli kontrolować ilość energii dostarczanej codziennie do organizmu, wyeliminować lub maksymalnie ograniczyć produkty i procesy szkodliwe, czyli: cukier, utlenione i zawierające frakcje trans oleje, spaloną, spieczoną żywność i rzecz jasna produkty zepsute.

Dla właściwego funkcjonowania i zachowania długiego zdrowia nasz organizm musi zostać obficie zaopatrzony we wszystkie potrzebne mu do funkcjonowania substancje. Czyli: pełnowartościowe białka, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, przynajmniej 13 witamin, mikro i makro elementy, błonnik i bakterie probiotyczne.
Odpowiednio skomponowana dieta jest w stanie to wszystko zapewnić, trzymając pod kontrolą energetyczność posiłków.

Książka Jak Jeść by Zdrowo Żyć w możliwie prosty sposób dostarcza informacji o składnikach żywności i właściwym odżywianiu. Zawarto w niej również przykład zdrowej diety poparty dokładną analizą i zachęca do jej stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *