Jakie korzyści daje przenośny monitor pacjenta?

Przenośny monitor pacjenta to rozwiązanie, które – dzięki zaletom technologii monitorowania i telemetrii – umożliwia stałą opiekę nad pacjentami z różnymi stanami chorobowymi niezależnie od tego, w której części szpitala pacjenci się znajdują. Ponadto, jego obsługa jest intuicyjna i przypomina obsługę smartfona. Jakie zalety ma przenośny monitor medyczny?

System monitorowania pacjentów to ważny element diagnostyczny pozwalający w sposób właściwy i bezpieczny pełnić opiekę nad pacjentem, reagować na pojawiające się zmiany w jego stanie zdrowia i wdrożyć w odpowiednim czasie adekwatne leczenie. Ponadto, stałe monitorowanie pacjenta pozwala uniknąć nagłych incydentów i przeciwdziałać groźnym konsekwencjom.

Przenośny monitor to korzyść dla pacjenta i lekarza

Przenośne monitory pacjenta oferują łatwą obsługę, znaczną wydajność i szereg innych, dodatkowych funkcji.

Obsługa monitora jest zazwyczaj identyczna jak obsługa smartfona. By przejść do sąsiadujących ekranów należy przesunąć palcem po pokrytym antybakteryjnym szkłem wyświetlaczu. Także obsługa interfejsa jest intuicyjna.

Monitory IntelliVue, zastosowane przez markę Philips, zostały ponadto opracowane tak, by nie trzeba było zmieniać przewodów pacjenta przed przystąpieniem do transportu i po dotarciu do miejsca docelowego. Pozwala to na znaczne skrócenie wielu procesów.

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu wyniki pomiarów można wyświetlać na standardowych, dużych wyświetlaczach wysokiej rozdzielczości. Jest to o tyle istotne, że stały i łatwy dostęp do parametrów życiowych pacjenta ma istotne znaczenie w jego diagnostyce i podjęciu leczenia.

Przenośne monitory wyposażone są także w wybór opcji zasilania. Wyjmowany akumulator zapewnia nieraz nawet 5 godzin nieprzerwanej pracy po jednorazowym naładowaniu. Co więcej, monitor IntelliVue od Philipsa można także wyposażyć w stacje dokujące. Bezproblemowo integruje się on również m.in. z istniejącymi modułami pomiarowymi IntelliVue, monitorami głównymi i szpitalną infrastrukturą sieciową. Przkładowe monitory znajdziesz na stronie ich producenta: philips.pl/healthcare

Istnieją także przenośne elektrokardiografy. Bezprzewodowy monitor EKG charakteryzuje się małą wielkością, niedużą wagą i prostą obsługą. Dzięki niemu możliwy jest prosty i szybki pomiar EKG i natychmiastowa analiza wyniku.

Popularność monitorów bezprzewodowych wzrasta. Coraz częściej używane są one w szpitalach m.in. z uwagi na fakt, że zapewniają choremu swobodę poruszania się, a lekarzom dają możliwość sprawowania nad chorym nieprzerwanego nadzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *