Badania wzroku, optometria, leczenie zeza i konsultacje okulistyczne – Centrum Dobrego Widzenia

Potrzebujesz konsultacji okulistycznej lub badań wzorku? Chcesz wyleczyć wadę niedowidzenia lub zeza? A może odpowiednio dobrać soczewki kontaktowe? Wybierz najlepszą i najbardziej docenianą placówkę na Lubelszczyźnie – Centrum Dobrego Widzenia Opticon.

Opticon to zespół specjalistów, okulista lublin którzy wykonują swoją pracę z pasją, co skutkuje pozyskaniem zaufania pacjentów i wyróżnień certyfukatem „Super Expert Hoyalux” oraz tytułem „Lider Kontaktologii” za stosowanie najwyższych standardów w dobieraniu soczewek. Ale usługi Opticonu mają o wiele szerszy zasięg. W ich zakres wchodzą:

· Konsultacje okulistyczne dla dorosłych i dzieci,

· Badania wzroku,

· Topografia rogówki,

· Optometria – diagnostyka zeza,

· Kontaktologia – dobór soczewek miękkich i szkolenie, wizyty kontrolne,

· Dobór okularów korekcyjnych i oprawek,

· Leczenie zeza i niedowidzenia.

Specjaliści diagnozują przyczyny problemów wzrokowych, dobierają odpowiednią korekcję i metodę leczenia, a także wyjaśniają wszelkie wątpliwości i odpowiadają na pytania pacjentów.

Wady zostają rozpoznane dzięki następującym badaniom:

· OCT – optyczna koherentna tomografia oka,

· Badanie pola widzenia perymetrem,

· Topografia rogówki,

· Pomiar kąta zeza za pomocą synoptofora,

· Badanie biomikroskopem,

· Refrakcja– pomiar wady optycznej oka,

· Tonometria – pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,

· Keratometria – pomiar krzywizny rogówki,

· Pachymetria – pomiar grubości rogówki,

· Badania przesiewowe.

Centrum Opticon prowadzi terapie widzenia. Są to indywidualnie dobrane programy ćwiczeń wzrokowych i ruchowych stosowane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, dzięki którym usprawnia się widzenie lub umożliwia prawidłowy rozwój procesu widzenia. Terapie stosuje się na przykład w leczeniu zezów jawnych i ukrytych (jako alternatywę dla operacji lub przygotowanie do niej), zaburzeń akomodacji oczu, zaburzeń ruchów oczu czy zaburzeń wzroku jako konsekwencji udarów mózgu.

Zespół pracuje według standardów Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki oraz Polskiego Towarzystwa Soczewek Kontaktowych. Opticon jest jedyną placówką w regionie, która przeprowadza diagnozę i nowoczesną terapię widzenia, a także wykonuje zaopatrzenie optyczne pacjenta na miejscu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://opticon-cdw.pl

Centrum posiada umowę z NFZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *