Najciekawsze dekoracje szklane na wesele

Przygotowanie wesela to wymagający i długotrwały proces, na który składa się wiele elementów. Jedną z jego ważnych części jest wybór odpowiedniego rodzaju dekoracji, które z jednej strony podkreślą atrakcyjny charakter uroczystości, a z drugiej wpłyną na komfort uczestniczących w wydarzeniu gości. Dekorując salę, możemy korzystać z balonów, tanich ozdób papierowych lub sięgać po bardziej wyrafinowane, specjalne dekoracje szklane na wesele. Jakie są ich najciekawsze rodzaje?

Ozdoby stołu

Prócz eleganckich obrusów, atrakcyjnej zastawy stołowej i sztućców, nieodłącznym elementem wyposażenia ślubnych stołów są także tradycyjne rodzaje weselnych dekoracji szklanych. Zalicza się do nich zarówno wazony, jak i świeczniki czy ozdobne misy i patery przeznaczone do przechowywania egzotycznych owoców lub słodkich łakoci. Najpopularniejsze dekoracje szklane na wesele to oczywiście wazony, najczęściej spotykane w transparentnej wersji, niekiedy przybierające niezwykle oryginalne kształty. Wazony wykorzystuje się do ekspozycji świeżych kwiatów, które nadają uroczystości niezwykle atrakcyjny charakter. Poza wazonami do dekorowania stołów wykosztuje się również szklane świeczniki i dopasowane do nich świece w kolorze odpowiadającym całości przygotowanej aranżacji. Ciekawą ozdobą stołu mogą być także dekoracyjne słoje szklane czy tzw. candy bar, czyli szklane bomboniery na cukierki, ciastka lub inne słodkości.

Szklane ozdoby wiszące

Jeśli szukasz alternatywy dla tanich, papierowych ozdób podwieszanych, ciekawym pomysłem mogą być szklane dekoracje weselne przeznaczone do powieszenia na ozdobnym sznurku czy tasiemce. Część z nich można wykorzystać do przygotowania okolicznościowych aranżacji z wykorzystaniem świeżych kwiatów lub innych elementów dekoracyjnych. Niektóre sprawdzą się w charakterze lampionów na małe świeczki, a jeszcze inne jako ażurowe bombki, które można powiesić nad stołami, jako zamiennik dla balonów, girland czy papierowych rozet. Podwieszane dekoracje szklane na wesele to niezwykle wyrafinowane ozdoby, które w odróżnieniu od ich papierowych wersji, bez obaw można stosować na świeżym powietrzu.

Podstawowe wersje szklanych ozdób weselnych to przede wszystkim różnego rodzaju wazony i świeczniki, które stosuje się dość powszechnie także przy okazji wielu innych uroczystości. Bardziej specyficznymi dekoracjami są wspomniane candy bary, szklane misy i słoje do ekspozycji owoców lub innych łakoci, a także dekoracje podwieszane, które umożliwiają przygotowanie niezwykle efektownych aranżacji kwiatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *