Esperal – czym jest i jak działa?

Esperal jest lekiem, dzięki któremu możemy bardzo skutecznie leczyć alkoholizm. Jest wszywany pod skórę, dzięki czemu może działać bardzo szybko. Może pomóc w leczeniu nałogu alkoholowego oraz sprawić, że nie powrócimy do nałogowego picia.

Jak działa lek Esperal?

Lek Esperal blokuje metabolizm alkoholu w organizmie. Dzięki temu alkohol pozostaje cały czas w krwi. Przez działanie Esperalu nasz organizm nie może pozbyć się tak szybko alkoholu, który dla organizmu jest trucizną. Bez Esperalu alkohol jest metabolizowany przez wątrobę. Później przemienia się niegroźny kwas i jest wydalany wraz z moczem. W przypadku picia alkoholu z wszytym Esperalem, alkohol pozostaje we krwi dają silne skutki uboczne, które normalnie są odczuwalne po wypiciu bardzo dużej dawki alkoholu. Pojawia się silny ból głowy, a także strach, kołatanie serca, dezorientacja, panika, mdłości oraz wymioty. Wiele osób odczuwa również ból mięśni oraz ich drżenie. Te objawy mogą pojawić się już po 10 minutach od spożycia alkoholu. Esperal blokując rozkład alkoholu w organizmie sprawia, że pojawiają się wszystkie objawy zatrucia alkoholowego. Esperal jest wszywany pod skórą, najczęściej na łopatce lub na pośladku. Nie przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu. Wywołuje objaw zatrucia alkoholowego tylko wtedy, kiedy spożyjemy alkohol. W innym wypadku nie odczujemy jego obecności w organizmie. Nieprzyjemne odczucia pojawiają się już przy niewielkiej ilości alkoholu, również wtedy, kiedy zażyjemy leki mające go w składzie. Esperal jest dość drastyczną metodą leczenia alkoholizmu, ale pozwala na szybkie jego wyleczenie.

Terapia w uzależnieniu a Esperal

Esperal Łódź pomaga w leczeniu alkoholizmu, ponieważ jest częścią terapii awersyjnej. Dzięki niej możemy pomóc sobie w odstawieniu nałogu na dobre. Esperal jest konieczny do zastosowania w przypadku osób, które nie mogą przestać pić oraz utrzymać trzeźwości. Esperal pozwala na odstawienie alkoholu oraz zapobiega upijaniu się, które jest destrukcyjne dla naszego zdrowia i życia. Wszywka alkoholowa powinna być stosowana w momencie, kiedy połączona jest z terapią. Tylko zrozumienie własnego nałogu pozwoli na szybkie wyleczenie się z niego. Terapia obejmuje spotkania z terapeutą, ale również spotkania grupowe oraz terapię bliskich osoby uzależnionej. Jest to konieczne, ponieważ często powstaje współuzależnienie, które wpływa negatywnie na przebieg terapii. W przypadku Esperalu jest zalecany wcześniejszy detoks alkoholowy, który da pewność, że osoba przychodząca na zabieg jest trzeźwa oraz ma dobry stan fizyczny i psychiczny. Terapia połączona z wszyciem Esperalu daje najlepsze rezultaty, ponieważ pozwala osobie uzależnionej znaleźć sposób na wyzbycie się głodu alkoholowego. Dzięki terapii również nie mamy już więcej wymówek do dalszego picia alkoholu oraz mamy pewność, że nałóg nie wróci w momencie, kiedy po roku Esperal przestanie działać w organizmie. To najtrudniejszy czas leczenia, ponieważ wtedy najczęściej pacjenci wracają do dawnych nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *