Jak działają poduszki ortopedyczne do siedzenia?

Wykonywanie pracy siedzącej w dłuższej perspektywie czasu niemal zawsze wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zwyrodnień kręgosłupa i będących ich konsekwencją dolegliwości bólowych. W minimalizowaniu ryzyka nadmiernego przeciążenia pleców podczas pracy przy biurku powinna pomóc odpowiednio wyprofilowana poduszka lędźwiowa na fotel. To sprzęt ortopedyczny dedykowany osobom wykonującym prace siedzące, użytkownikom tradycyjnych krzeseł i foteli biurowych.

Odpowiednie podparcie dla kręgosłupa

Cechą typowych poduszek lędźwiowych na fotele obrotowe i krzesła jest ich niezwykle charakterystyczny kształt. Najczęściej mają one formę trójkątnych klinów, które umieszcza się bezpośrednio na siedzisku. Ich grubsza część powinna znajdować się możliwie blisko oparcia. Dzięki specyficznemu wyprofilowaniu profesjonalna poduszka lędźwiowa na fotel wymusza lekkie przesunięcie miednicy ku przodowi, przez co możemy zająć bardziej wyprostowaną pozycję, optymalną pod względem anatomicznym. W ten sposób odciążamy kręgi i rozluźniamy mięśnie. Przeciwdziałamy również garbieniu się, co ma korzystny wpływ na nasze samopoczucie, a w długiej perspektywie czasu również na nasz wygląd. W sprzedaży znaleźć można także specjalne poduszki korekcyjne pod plecy, umieszczane na oparciu fotela, które zapewniają dobre podparcie dla krzyżowo-lędźwiowego odcinka kręgosłupa, chroniąc go przed nadmiernym przeciążeniem.

Stabilizacja postawy

Prócz zapewniania odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i wymuszenia na siedzącej osobie przyjęcia korzystniejszej dla kręgosłupa pozycji, nowoczesne poduszki lędźwiowe na fotele sprzyjają również stabilizacji postawy siedzącej. Osoby korzystające z tego typu sprzętu odczuwają dyskomfort, gdy zaczynają się garbić lub zajmują z pozoru wygodną pozycję, która jednak w dłuższym czasie jest szkodliwa dla kręgosłupa, prowadząc do jego deformacji i związanych z tym dolegliwości bólowych. Dzięki umiejętnemu wyprofilowaniu wykonana z elastycznej, ale odpornej na odkształcenia pianki, ortopedyczna poduszka lędźwiowa na fotel stabilizuje siedzącą postawę, co chroni przed szeregiem dolegliwości i ułatwia pracę w pozycji siedzącej, w biurze czy za kierownicą samochodu.

Podstawowym celem działania wszystkich ortopedycznych poduszek lędźwiowych na fotele i krzesła jest odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, wymuszenie na siedzącej osobie zajęcia przez nią korzystnej dla pleców pozycji oraz jej stabilizacja. Dzięki temu kręgosłup nie jest przeciążony. Odpowiadające za prawidłową postawę mięśnie pleców również zyskują dodatkowe wsparcie i łatwiej utrzymać im optymalną pozycję ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *