Esperal Warszawa – czemu jest potrzebny w leczeniu alkoholizmu?

Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa jest często używanym lekiem, który pomaga wielu osobom w leczeniu alkoholizmu. Dzięki niemu osoby uzależnione nie wracają do swojego nałogu. Jest to bardzo dobry sposób na zwalczenie chęci sięgnięcia po tę bardzo niezdrową używkę.

Jak działa Esperal w organizmie?

Podczas spożywania alkoholu nasza wątroba ma trudne zadanie do wykonania, ponieważ musi metabolizować alkohol do niegroźnego dla nas kwasu. Dzięki czemu nie działa on na nas tak destrukcyjnie. Zarówno kwas, jak również alkohol jest wypłukiwany z organizmu oraz wydalany wraz z moczem. Po takim procesie we krwi pozostaje jednak wiele toksyn, które odpowiadają za nasze złe samopoczucie. Niestety wraz z oczyszczaniem się organizmu z alkoholu, tracimy cenne mikroskładniki, takie jak potas, czy magnez, co ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Organizm potrzebuje czasu na odbudowanie wcześniejszego stanu, w czym pomaga nam spożywanie elektrolitów, np. w płynnej postaci. Częste sięganie po alkohol sprawia jednak, że coraz trudniej jest odbudować utraconą równowagę elektrolitową. U osób uzależnionych bardzo ważne jest więc, by powtrzymać dalsze ciągi alkoholowe i pomóc alkoholikowi wyeliminować alkohol. Esperal ma za zadanie hamować procesy metaboliczne wątroby, dzięki czemu alkoholik nie jest w stanie wypić dużej dawki alkoholu. Lek działa jedynie wtedy, kiedy w organizmie znajduje się alkohol. W innym wypadku nie daje on żadnych objawów i jest uśpiony.

W przypadku, kiedy osoba uzależniona posiadająca Esperal wypije nawet niewielką dawkę alkoholu, nie będzie on metabolizowany, przez co znacznie spotęgowane będzie jego działanie. Znacznie mocniej odczuwalne są skutki picia alkoholu, takie jak zawroty i ból głowy, wymioty oraz nudności, czy też problemy z koncentracją. Esperal ma więc za zadanie uchronić osobę uzależnioną przed nadmiernym piciem alkoholu, ale również stanowi część terapii awersyjnej, dzięki której osoba uzależniona będzie inaczej postrzegała alkohol. Nie będzie on już niewinną używką, ale trucizną, która może wpływać negatywnie na zdrowie oraz życie. Esperal jest najczęściej stosowany u osób, które często powracają do nałogu, przez co znacznie trudniej jest im utrzymać trzeźwość. Już często jedna dawka alkoholu wypita podczas działania Esperalu w organizmie daje wiele do myślenia osobie uzależnionej i skutecznie zniechęca do sięgania po kolejny kieliszek.

Esperal a terapia w ośrodku uzależnień

Esperal jednak nie będzie działał długofalowo, jeśli osoba uzależniona nie będzie wiedziała dlaczego sięga po tę używkę. Wiele osób niestety nie uświadamia sobie tego problemu, dlatego terapia z psychologiem może wiele pomóc. Nie tylko łatwiej wyeliminujemy przyczynę sięgania po alkohol, ale również nauczymy się radzić sobie z często bardzo trudnymi dla nas emocjami. W terapii powinni brac udział również bliscy osoby uzależnionej, które często współuzależniają się i nie pomagają osobie chorej wyjść z nałogu. Rozmowa z psychologiem może rozwiązać wiele takich problemów i łączona jest z wszyciem Esperalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *