Odtrucie alkoholowe Łódź – na czym polega i jakie są jego plusy

Odtrucie alkoholowe Łódź  jest bardzo ważnym elementem leczenia alkoholizmu. Jest to dobry sposób na rozpoczęcie walki z nałogiem. Tylko w lepszym stanie fizycznym jesteśmy w stanie walczyć z nałogiem i podjąć walkę o szczęśliwe oraz trzeźwe życie. Odtruwanie alkoholowe przeprowadzane jest w domu osoby zainteresowanej, pod kontrolą wyspecjalizowanych pielęgniarzy. Ma ono na celu polepszenie samopoczucia po zatruciu alkoholowym oraz przyspieszenie oczyszczania organizmu z toksyn. Pozwala również na szybkie nawodnienie organizmu po długotrwałym piciu alkoholu w nadmiernych ilościach.

Plusy odtrucia alkoholowego

Odtrucie alkoholowe jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu oraz szybkie nawodnienie. Daje bardzo dobre rezultaty w zmniejszeniu nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Dzięki podaniu elektrolitów w postaci dożylnej mamy pewność, że szybko nastąpi poprawa samopoczucia oraz uzupełnienie jonów w organizmie. Dodatkowo podawana jest glukoza, której celem jest wyrównanie poziomu cukru we krwi. Dodatkowo pacjent w trakcie odtruwania alkoholowego cały czas jest obserwowany, dzięki czemu można mu również podać leki przeciwbólowe lub uspokajające, jeśli jest taka konieczność. To znacznie szybszy sposób leczenia objawów zatrucia alkoholowego, niż domowe sposoby.

Jak odbywa się odtruwanie alkoholowe?

Detoks alkoholowy odbywa się poprzez podanie dwóch kroplówek – jednej z glukozą, a drugiej z solą fizjologiczną. Pozwalają one na szybkie uzupełnienie elektrolitów oraz wyrównanie poziomu cukru we krwi. Kroplówki podawane są po wcześniej przeprowadzonym wywiadzie, dzięki czemu wiemy, czy dana osoba bierze na co dzień inne leki oraz czy choruje przewlekle. Podane dożylnie elektrolity działają znacznie szybciej niż te podane w formie płynu. Samo odtruwanie trwa około godziny i po tym czasie można odczuć znaczne polepszenie samopoczucia. Zabieg ten polecany jest osobom, które chcą poddać się zaszyciu alkoholowemu lub są po cugu alkoholowym. Dzięki odtruciu alkoholowym również znacznie łatwiej jest przeprowadzić terapię z psychologiem, co umożliwia dalsze leczenie choroby alkoholowej.

Odtrucie alkoholowe jest często pierwszym krokiem do leczenia alkoholizmu. Dzięki niemu osoba uzależniona może poczuć różnicę pomiędzy byciem trzeźwym a ciągłą walką z głodem alkoholowym. W lepszym stanie psychicznym oraz fizycznym łatwiej jest także o zachowanie trzeźwości i podjęcie walki z nałogiem.

Terapia pozwala na zyskanie nowego spojrzenia na nasz problem alkoholowy i znalezienie rozwiązania, które zmniejszy głód alkoholowy oraz odciągnie nas od nałogu. Bardzo ważne jest również wsparcie grupy oraz bliskich, którzy powinni w pewien sposób kontrolować zachowanie osoby uzależnionej, by nie doprowadzić do powstania kolejnego cugu alkoholowego. Pozbycie się objawów zatrucia alkoholowego znacznie zmniejszy szansę, że osoba uzależniona będzie chciała polepszyć sobie samopoczucie kolejną dawką alkoholu, co może być zgubne nie tylko dla powodzenia samej terapii, ale również dla organizmu, osoby uzależnionej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *