Co robić w Krakowie z dziećmi?

Co robić w Krakowie z dziećmi?

Była stolica Polski ma bardzo bogatą historię i kulturę. Dzięki temu każda osoba planująca podróż właśnie tam, może wybierać spośród wielu atrakcji.

Nie jest to pewnie żadną tajemnicą, że przez Kraków rocznie przewalają się tłumy turystów. Co warto zobaczyć w Krakowie?

Ta lista dotyczy wszystkich atrakcji. Jeżeli planujesz wyjazd z dziećmi to ciekawą tutaj możesz sprawdzić najciekawsze atrakcje dla dzieci w Krakowie

Kopiec Krakusa

Jest to najstarsza budowa w Krakowie usypana ludzką ręką. Fakt, że kopiec powstał w X wieku robi jeszcze większe wrażenie. Z kopca jest możliwość obejrzenia pięknego widoku (w dobrą pogodę oczywiście)

Odwiedź Wawel

Czym by było odwiedzenie Krakowa bez odwiedzenia Wawelu? Była siedziba polskich królów przygotowała całe mnóstwo atrakcji do zwiedzania. Zarówno dla młodszych jak i starszych.

A skoro już jesteśmy na Wawelu to należy koniecznie odwiedzić jamę krakowskiego smoka Wawelskiego. Legenda o smoku po raz pierwszy pojawiła się w kronice Wincentego Kadłubka. Według niego pod wzgórzem żył pewnego rodzaju potwór (o smoku nie wspomina) i król Krak wysłał swoich synów, żeby sobie z nim poradzili. Ci posunęli się do pewnego podstępu i pokonali złego smoka. Dzielny szewczyk Dratewka pojawia się w legendzie dopiero w XVI wieku

Muzeum Podziemia Rynku

Jeżeli interesujesz się archeologią i historią to jak najbardziej powinieneś się zainteresować podziemiami rynku. Muzeum znajduje się, jak sama nazwa wskazuje, pod Rynkiem w Krakowie. Podczas prac archeologicznych pod płytą rynku okazało się, że skrywa ona całkiem duże bogactwa historyczne. Muzeum przygotowało wiele interaktywnych atrakcji, dlatego jest to dobre miejsce na odwiedziny razem z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *