Jak czytanie wpływa na zdrowie?

Czy wiedziałeś, że zwykłe czytanie książek może nas uspokajać? Czytanie zmienia życie wielu ludzi, ale że łagodzi stres? Czy to może być prawda? Coraz więcej badań zaczyna wykazywać, że czytanie może poprawić zdrowie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czy wiedziałeś, że książka to remedium na stres?

Jak stres wpływa na zdrowie?

Stres wpływa na zdrowie na wiele różnych sposobów. Może prowadzić do problemów z sercem, może powodować uczucie niepokoju, wzrost ciśnienia krwi. Prowadzi do problemów ze zdrowiem psychicznym i wiele innych. Dobre samopoczucie to coś, o co należy zadbać, a wielu z nas próbuje znaleźć sposób na kontrolowanie i zmniejszanie obciążeń zdrowotnych. Jednym z najlepszych sposobów kontrolowania i zmniejszania stresu jest właśnie czytanie. Otwarcie książki i czytanie może znacznie zmniejszyć poziom stresu.

Czytanie poprawia zdrowie

Stwierdzono, że czytanie znacznie obniża ciśnienie krwi, tętno i zmniejsza stres. Według badań przeprowadzonych w 2009 roku na Uniwersytecie w Sussex stres zmniejsza się nawet o 68% przez samo czytanie! Tylko sześć minut czytania może spowolnić tętno i poprawić ogólny stan zdrowia! Uspokaja się umysł i rozluźnia się ciało. Pomoże to nie tylko zapobiec potencjalnym stanom spowodowanym stresem, ale także sprawić, że nasz umysł się znacznie rozjaśnia i lepiej funkcjonujemy.

Czytanie pomaga również umysłowi zaangażować się w wyobraźnię i rozwija kreatywność. Zarówno dla młodych, jak i starszych, czytanie poszerza poziom słownictwa i pomaga lepiej się skupić na wykonywanych czynnościach. Niestety, wydaje się to raczej nieprawdopodobne, ale nie każdy na świecie ma dostęp do książek. Co gorsza, wielu nie potrafi przeczytać nawet jednego słowa i nie ma wsparcia ani zasobów, aby nauczyć się czytać. Ale co czytać, kiedy juz wiemy jak wiele dobrego nam to daje – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Dla lepszej przyszłości!

Wskaźniki analfabetyzmu są nadal wysokie, ale to może się zmienić! Wiele organizacji na całym świecie zapewnia pomoc i wsparcie dla osób, które nie mogą i nie umieją czytać oraz nie mają dostępu do książek. Podnoszą ich poziom umiejętności czytania i pisania! Razem możemy coś zmienić, aby poprawić samopoczucie i przyszłość wielu przyszłych pokoleń. Zobacz ile książek czyta statystyczny Polak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *