Kosmetyki naturalne – czy są lepsze od tradycyjnych?

Obecna różnorodność na rynku kosmetycznym naprawdę zaskakuje. Dostępne produkty to zarówno kosmetyki tradycyjne, jak i naturalne. Te drugie zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów. Nie bez powodu! Wyjaśniamy, dlaczego należy je wybrać oraz na czym polega ich przewaga nad zwykłymi formułami.

Kosmetyki organiczne i tradycyjne, a substancje przenikające do organizmu

Przez skórę do ciała przedostaje się mnóstwo substancji. Z tego względu zachęcamy, aby zwracać uwagę na składy aplikowanych na nią specyfików. Otóż niektóre środki oczywiście znakomicie wpłyną na jej kondycję – zwłaszcza te pochodzenia naturalnego. Jednak nie można tego powiedzieć o silnej chemii, która trafia do wielu popularnych kosmetyków. Zawierają one sztuczne barwniki, zapachy oraz składniki chemiczne, które aplikowane każdego dnia oddziałują negatywnie na organizm. Tym bardziej, jeśli znajdują się we wszystkim, z czego korzysta się na co dzień.

Żel do mycia ciała czy ciała, balsam, antyperspirant, pasta do zębów, tonik, kremy do twarzy – razem tworzą niemal wybuchową mieszankę. Ich ciągłe stosowanie nierzadko prowadzi do powstawania wyprysków, podrażnień, alergii. W perspektywie długoterminowej bywa nawet przyczyną nowotworów. W przypadku kosmetyków organicznych ryzyko podrażnień okazuje się znacznie mniejsze. Kosmetyki organiczne są przyjazne dla zdrowia. Zwykle mają krótkie składy, a naturalne substancje nie szkodzą, a pielęgnują. Używając ich, nie trzeba obawiać się zbędnej chemii ani tym bardziej działania rakotwórczego.

Naturalne kosmetyki do ciała i twarzy dla realnych efektów pielęgnacyjnych

Osoby chcące skutecznie poprawić swój wygląd, a nie tylko maskować niedoskonałości, powinny sięgnąć po kosmetyki organiczne. Produkty tradycyjne często dają jedynie złudzenie poprawy stanu cery czy włosów. Kremy pokrywają skórę warstwą silikonów, które dają natychmiastowy, lecz krótkotrwały efekt wygładzenia. Z kolei zamiast regulować wytwarzanie sebum, jedynie je pochłaniają. Z czasem zatykają pory i prowadzą do powstania wyprysków.

Naturalne kosmetyki do ciała czy twarzy rzeczywiście polepszają stan skóry. To zasługa wysokich stężeń substancji aktywnych pochodzących głównie z olejów i wosków roślinnych. Wspomagają one procesy fizjologiczne skóry. Pobudzają jej odnowę oraz regulują funkcje. Na rezultaty stosowania kosmetyków organicznych trzeba nieco poczekać, ale z pewnością się to opłaca. Efekty utrzymują się długo, a problemy zostają zażegnane. Mówiąc o kosmetykach organicznych, trzeba też wspomnieć, że to produkty przyjazne dla środowiska najczęściej o wegańskich formułach. Poza tym zazwyczaj może korzystać z nich cała rodzina.

Podsumowując – nie da się ukryć, że naturalne kosmetyki do ciała i twarzy mają znaczną przewagę nad tradycyjnymi formułami. W trosce o swoje zdrowie, ale także przyrodę, warto je stosować. Szeroki wybór doskonałej jakości wyrobów kosmetycznych czerpiących z bogactwa natury, znajduje się w sklepie Unique Cosmetics.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *