Chcesz zmienić biuro rachunkowe? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Dla osób prowadzących własną firmę, lub zamierzających ją założyć, wybór odpowiedniego biura rachunkowego to niezwykle istotna kwestia. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakimi kryteriami kierować się przy zmianie albo wyborze takiego biura.

Kompetencje danego biura

Przy wyborze, lub też zmianie biura rachunkowego, należy zwrócić uwagę, czy biuro posiada kwalifikacje, poparte odpowiednim certyfikatem i zezwoleniami. Podkreślić należy, że takie certyfikaty nie są obecnie wymagane w świetle prawa, jednakże ich posiadanie wpływać może na renomę danego miejsca i gwarantować klientowi stuprocentowe bezpieczeństwo i pewność. Warto również dowiedzieć się, czy wybrana placówka gwarantuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, oraz jaki jest jego koszt i zakres. Co prawda, z kolei ta kwestia jest uregulowana prawnie, jednak nie wszędzie przykłada się do tego wagę. Wybrane biuro powinno wzbudzać zaufanie i gwarantować klientowi pełne bezpieczeństwo.

Lokalizacja biura rachunkowego

Jest to bardzo ważny aspekt, który często może mieć kluczowe znaczenie. Właściwe umiejscowienie biura wpływa na wygodę osób korzystających z jego usług. Większość przedsiębiorców poszukuje biura, które będzie umiejscowione blisko siedziby ich firmy lub miejsca zamieszkania, by móc w każdej chwili się do niego udać i załatwić sprawy. Często jednak dobra lokalizacja, niekoniecznie przekłada się na najwyższą jakość świadczonych usług. Zamiast wykonywać długie analizy dostępnych biur w okolicy firmy, lepiej wybrać wygodną, nowoczesną opcję proponowaną przez biuro rachunkowe INTAXO. Świadczy ono usługi księgowe dla firm, bez względu na ich lokalizacją. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, czyli mobilnej aplikacji, którą klient otrzymuje za darmo. W aplikacji tej księgowa może wystawiać faktury i prowadzić sprawy finansowe danej firmy. Wybór tego biura rachunkowego rozwiązuje kwestię wyszukiwania biura rachunkowego w odpowiedniej lokalizacji.

Poznaj – Ubezpieczenie samochodu – zadbaj o bezpieczeństwo

Zakres prowadzonych usług

Wybór biura rachunkowego powinien zostać uargumentowany szerokim zakresem oferowanych usług. Warto rozważyć, czy firma preferuje wąski zakres działania, ponieważ zwyczajnie nie posiada większych potrzeb, czy też biura oferującego szeroki i różnorodny zakres pomocy, nie tylko kwestie księgowości. Lepiej jednak, kiedy do dyspozycji jest większy wachlarz możliwości, ponieważ firma wraz ze swoim rozwojem może zwiększać zapotrzebowanie na uwzględnianie pewnych spraw finansowych. Przy analizie usług, dobrze jest zwrócić uwagę również na ceny. Obowiązuje zasada – tanio nie znaczy dobrze i trzeba się liczyć z tym, że biuro rachunkowe oferujące podejrzanie niskie ceny za proponowaną pomoc, może nie świadczyć jej z należytą starannością i dbałością o każdy szczegół.

Odpowiednia weryfikacja

Przed podjęciem decyzji o wyborze biura, należy odpowiednio je sprawdzić. Warto poczytać w Internecie opinie na temat wybranych usług, a także odwiedzić stronę internetową danego biura rachunkowego i przeanalizować umieszczone tam informacje. Pozwoli to określić, czy świadczona pomoc będzie tą, której oczekuje dana firma. Oprócz tego, należy zastanowić się, czy jest to ogromna firma, czy też kameralne biuro. Takie, które świadczy usługi dla całej masy podmiotów, będzie się mniej skupiać na każdej firmie z osobna. Z kolei mniejsze biuro rachunkowe wiązać się może z indywidualnym podejściem do klienta i możliwością personalizacji usług w stosunku do potrzeb. Wybierając biuro rachunkowe INTAXO, kwestia ta schodzi na drugi plan, ponieważ oferowane przez nie usługi są całkowicie dopasowane do potrzeb klienta, a gwarantowana aplikacja posiada mnóstwo przydatnych funkcji i narzędzi, które cały czas są aktualizowane i ulepszane, wedle sugestii klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firma w każdej chwili może kontrolować swoje rachunkowe kwestie, co przekłada się na zwiększoną kontrolę nad finansami firmy.

Jak widać, wybór biura rachunkowego to istotna kwestia dla przedsiębiorcy, także dlatego, że to właśnie na nim ciąży obowiązek prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Świetnym rozwiązaniem jest wybór biura, które spełnia wszystkie konieczne wymogi i zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i gwarantuje klientowi stałą kontrolę nad jego kwestiami finansowymi.

Artykuł powstał przy współpracy z INTAXO – ogólnopolskim biurem rachunkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *