Najlepsze sposoby na wysyłanie zdjęć ze smartfona bez utraty jakości

Udostępnianie zdjęć jest integralną częścią fotografowania za pomocą smartfona. Być może zauważyłeś, że podczas udostępniania zdjęć za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, zdjęcia są kompresowane i tracą na jakości.

Może to być frustrujące, zwłaszcza jeśli chcesz zachować jakość, która pozwoli na późniejsze wywołanie zdjęć w wybranym fotolabie. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można przesyłać fotki z telefonu komórkowego bez pogarszania zapisanego obrazu.

Zdjęcia Google

Używanie Zdjęć Google jest prawdopodobnie najłatwiejszym i najszybszym sposobem na udostępnianie zdjęć z telefonu komórkowego bez utraty jakości obrazu.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, to Zdjęcia Google są prawdopodobnie zainstalowane na Twoim telefonie. W przeciwnym razie możesz je pobrać za darmo ze Sklepu Play lub App Store dla systemu iOS.

Główną zaletą zdjęć Google jest to, że pozwalają one synchronizować zapisane fotografie z kontem Google i tworzyć kopię zapasową w chmurze. Oznacza to, że nawet kiedy przełączasz się między urządzeniami, jeśli zalogujesz się na swoje konto Google, będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich fotografii w ich oryginalnej jakości.

Udostępnianie plików z aplikacji Zdjęcia Google jest bardzo proste. Po prostu otwórz aplikację i przejdź do zdjęcia (zdjęć), które chcesz udostępnić.

Dotknij ikony udostępniania (trójkątna linia z trzema małymi kółkami) i wybierz odbiorcę z listy kontaktów. Jeśli chcesz, możesz dodać wiadomość, a następnie stuknij Wyślij.

Udostępnianie w chmurze

Udostępnianie w chmurze to kolejny świetny sposób na wysyłanie zdjęć bez utraty ich jakości. Atutem tego rodzaju usług są dodatkowe opcje, które udostępniają konkretni usługodawcy.

Przykładami popularnych usług udostępniania/przechowywania plików w chmurze są Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, iCloud, oczywiście znajdziemy również mniej popularne rozwiązania, takie jak np. Mega, czy gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa Tresorit Każda z nich ma swoją własną, unikalną ofertę, więc musisz wybrać najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Aby wysłać zdjęcia za pomocą udostępniania w chmurze, musisz najpierw przesłać je do wybranej usługi. Można to zrobić za pomocą aplikacji na telefon lub przez przeglądarkę internetową. Po wybraniu zdjęcia lub zdjęć, które chcesz wysłać, otrzymasz link, który możesz przekazać wybranej osobie.

W zależności od usługi udostępniania w chmurze, z której korzystasz, możesz sprawić, że wysyłane pliki będą mogły być oglądane lub pobierane tylko przez określone, wybrane przez Ciebie osoby.

Proces udostępniania z reguły jest bardzo prosty, jednak odmienny dla konkretnych usług, dlatego wcześniej zapoznaj się z oferowanymi możliwościami.

Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct to połączenie bezprzewodowe, które pozwala urządzeniom na łatwą komunikację.

Wi-Fi Direct łączy urządzenia za pośrednictwem sieci Wi-Fi bez potrzeby korzystania z routera bezprzewodowego lub połączenia internetowego. Jedno urządzenie działa jako punkt dostępowy, z którym mogą łączyć się inne sprzęty. Warto dodać, że to połączenie jest znacznie szybsze niż Bluetooth.

Wi-Fi Direct w systemie Android

Różne telefony mają różne sposoby włączania Wi-Fi Direct, ale na ogół jest dość łatwo aktywować tę funkcję i wysyłać zdjęcia za jej  pomocą. Na urządzeniach z systemem Android, które obsługują ją natywnie, zazwyczaj znajdziemy konkretne opcje w ustawieniach Wi-Fi lub łączności.

Aby przesyłać pliki między urządzeniami za pomocą Wi-Fi Direct, musisz najpierw nawiązać połączenie między urządzeniami, podobnie jak w przypadku połączenia Bluetooth. Włącz funkcję Wi-Fi Direct na obu urządzeniach i wyślij żądanie połączenia od nadawcy do odbiorcy. Po nawiązaniu połączenia jego status zmieni się z „Dostępne” na „Połączone”.

Kiedy będziesz chciał wysłać zdjęcia, po prostu przejdź do ich lokalizacji i stuknij ikonę udostępniania. Wśród opcji, które się pojawią, powinieneś zobaczyć Wi-Fi Direct. Wybierz tę opcję, a następnie odbiorcę. Pliki powinny automatycznie przenieść się do urządzenia odbierającego, pamiętajmy jednak, że niektóre smartfony mogą wymagać potwierdzenia transferu.

Bluetooth

Podobnym do Wi-Fi Direct, ale w porównaniu z nim mocno ograniczonym jest Bluetooth. Kiedy chcemy wysyłać zdjęcia przez Bluetooth, zarówno urządzenie wysyłające, jak i odbierające muszą mieć włączoną tę funkcję oraz powinny być sparowane.

Aby sparować urządzenia, musisz przejść do ustawień Bluetooth i stuknij w urządzenie znajdujące się na liście, z którym chcesz się połączyć. Możesz otrzymać hasło lub zostać poproszony o wygenerowanie go samodzielnie. To samo hasło na urządzeniu nadawcy powinno być wprowadzone na urządzeniu odbiorczym, aby nawiązać połączenie.

Po połączeniu urządzeń przejdź do zdjęć, które chcesz wysłać, i wybierz je, a następnie dotknij opcji wysyłania lub udostępniania plików. Wybierz opcję udostępniania przez Bluetooth, co powinno zainicjować transfer. Może być konieczne potwierdzenie lub zaakceptowanie plików na urządzeniu odbierającym.

W porównaniu z Wi-Fi Direct Bluetooth jest znacznie wolniejszy i ogranicza połączenie do jednego urządzenia jednocześnie. Ponadto oba urządzenia muszą znajdować się w zasięgu 10 m od siebie, w przeciwnym razie połączenie zostanie przerwane.

Poczta e-mail

Poczta e-mail to dobry sposób na udostępnianie zdjęć z telefonu komórkowego bez utraty jakości obrazu. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail odbiorcy.

Wysyłanie zdjęcia z telefonu przez e-mail jest niezwykle proste. Musisz jedynie zlokalizować fotografie, które chcesz udostępnić, następnie kliknij ikonę „udostępnij” i wybierz opcję e-mail. Po wprowadzeniu adresu e-mail odbiorcy, obraz zostanie wysłany do niego za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wysyłanie zdjęć e-mailem ma jednak swoje wady. Istnieje ograniczenie co do wielkości plików i ich liczby. Dlatego, jeśli masz sporo zdjęć do udostępnienia i zajmują one dużo miejsca, e-mail może nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Aplikacje do udostępniania plików

Aplikacje do udostępniania plików znacznie ułatwiają przesyłanie nieskompresowanych zdjęć między urządzeniami. Działają one na tej samej zasadzie co Wi-Fi Direct, gdzie jedno urządzenie staje się hotspotem, a drugie łączy się z nim.

Istnieje wiele aplikacji do udostępniania plików, między popularny SHAREit, Send Anywhere, ES File Explorer, Google Files Go i wiele innych.

Abyś mógł skorzystać z tej metody dzielenia się zdjęciami z telefonu komórkowego, oba urządzenia muszą mieć zainstalowaną tę samą apkę. Aplikacje do udostępniania plików są szczególnie przydatne na urządzeniach, które nie mają natywnego wsparcia dla Wi-Fi Direct.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, w jaki można wysyłać zdjęcia z telefonu komórkowego  bez utraty jakości obrazu. Który z nich działa najlepiej, zależy od osobistych preferencji i konkretnych potrzeb w danym momencie, np. od tego ile zdjęć musisz udostępnić i jak duże są pliki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *