Jak promować swoje umiejętności online i wyróżniać się w konkurencyjnym miejscu pracy?

Obecnie jest to konkurencyjny rynek pracy dla wszystkich i możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie to trudniejsze. Jak więc wyróżniasz się na tle konkurencji? Istnieje wiele potencjalnych rozwiązań, niektóre bardziej osiągalne niż inne. Jednak będziesz musiał wykonać swoją część i być gotowym na wykonanie niezbędnej pracy, jeśli naprawdę chcesz, aby Twoja obecność była znana.

Przyjrzyjmy się, jak promować swoje umiejętności w Internecie i wyróżniać się w konkurencyjnym miejscu pracy, bez względu na to, czym chcesz się żyć.

Zdobądź odpowiednie doświadczenie zawodowe

Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, ciężko jest poważnie rozważyć pracę. Wyzwaniem jest przede wszystkim zdobycie odpowiedniego doświadczenia.

Jeśli zaczynasz swoją karierę, staże to świetny sposób na zdobycie doświadczenia. Możesz szukać pracy na poziomie podstawowym w dziedzinie lub branży, w której chcesz pracować, ponieważ zazwyczaj są oni bardziej skłonni zatrudnić kogoś, kto nie ma odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Inną opcją jest wolontariat. Może to być dobry sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego, jeśli nie możesz znaleźć pracy, i jest to świetna okazja do nawiązania kontaktów .

Poszukując awansu, zdobądź umiejętności przywódcze . Zostań mentorem i wspomnij o tym w swoim CV. Mentor będzie mógł z Tobą współpracować i zidentyfikować Twoje słabości. Najlepiej, jeśli chcesz kogoś, kto jest w Twojej dziedzinie i jest/był na stanowisku kierowniczym.

Staraj się też być bardziej proaktywny i prowadź projekty. Następnie możesz wymienić te osiągnięcia w swoim CV. Istnieje wiele możliwości, które pozwolą Ci stać się lepszym liderem. Im więcej masz doświadczenia i umiejętności, tym więcej będziesz musiał powiedzieć, gdy pracodawcy zapytają Cię o sytuacje, w których byłeś i jak potrafiłeś rozwiązać problemy. Doświadczenie sytuacyjne jest tak samo ważne jak doświadczenie zawodowe, więc upewnij się, że pełnisz różne role.

Stwórz profesjonalną obecność online

Musisz także zadbać o to, aby Twój wizerunek w sieci został poddany metamorfozie . Upewnij się, że wszystkie Twoje profile w mediach społecznościowych wyglądają profesjonalnie. Zadaj im wszystkim profesjonalny strzał w głowę. Dodaj do nich swoją historię pracy, umiejętności, certyfikaty i wykształcenie. W końcu nie wiesz, które profile pojawią się, gdy ktoś wyszuka Twoje imię i nazwisko.

Upewnij się, że usuwasz treści, które mogą być krępujące, i usuwasz oznaczone zdjęcia, które mogą zaszkodzić Twojemu profesjonalnemu wizerunkowi. Aktualizuj swoje profile, udostępniając wiadomości branżowe i osobiste osiągnięcia. Jest to przydatne, niezależnie od tego, czy jesteś zwolniony ze stanowiska w pełnym wymiarze godzin, czy jako freelancer stale szukający pracy.

Stwórz osobistą stronę internetową

Witryna osobista to taka, która ma na celu zaprezentowanie Ciebie i Twojej pracy, a to może odegrać istotną rolę w rekrutacji. Pamiętaj, że zbudowanie osobistej strony internetowej nie zajmuje dużo czasu ani umiejętności technicznych. Jednak musi być zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek, aby pojawiał się na górze wszelkich wyników wyszukiwania online lub pojawiał się w odpowiedzi na wyszukiwania osób z Twoimi umiejętnościami.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest współpraca z firmą zajmującą się SEO i marketingiem treści, aby poprawić swoją osobistą optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Mogą pomóc w tworzeniu treści zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwań przez pracodawców, którzy chcą zatrudnić kogoś takiego jak Ty. Zapewnią również dobrą organizację portfela projektów online.

Portfolio cyfrowe może skończyć się podjęciem lub złamaniem decyzji o zatrudnieniu menedżera. Jedno z badań wykazało, że 56% menedżerów było pod większym wrażeniem osobistego portfolio niż jakiekolwiek inne internetowe narzędzie do budowania marki, chociaż posiadało je mniej niż 10% osób poszukujących pracy.


Dostosuj swoje CV do każdego podania o pracę

Prawdopodobnie słyszałeś radę dotyczącą dostosowywania swojego CV do stanowiska. Jednak samo odniesienie się w korespondencji do numeru stanowiska i nazwiska kierownika ds. rekrutacji nie wystarczy. Musisz uwzględnić konkretne umiejętności i certyfikaty, do których się odnoszą, w specyfikacji pracy w swoim CV, jeśli mają zastosowanie.

Na przykład możesz zmienić nazwę stanowiska, które miałeś, aby pasowała do tej, którą chcą objąć, jeśli tytuły są synonimami. Z drugiej strony czasami rozsądnie jest usunąć kwalifikacje i stanowiska, które nie są istotne.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Jeśli Twoje CV zostało przeczytane i wywołało oddzwonienie, musisz odrobić pracę domową i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej . Zrób rozeznanie zarówno na temat firmy, jak i stanowiska. Miej odpowiedzi na pytania, które prawdopodobnie ci zadają, i kilka pytań, które możesz im zadać na koniec rozmowy kwalifikacyjnej.

Uważaj na poświadczenia

Klasyczną odpowiedzią dla osób poszukujących pracy jest zdobycie stopnia naukowego lub uzyskanie wyższego stopnia, aby zakwalifikować się na bardziej zaawansowane stanowiska. Niestety jest to kosztowna propozycja. Lepszym wyborem jest poszukiwanie kwalifikacji i certyfikatów, które mogą wzbogacić Twoje CV. Jest to szybsze i tańsze niż zdobycie dyplomu uczelni. Jeśli posiadasz referencje i kwalifikacje, podaj je na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Sieć we właściwy sposób

Prawdą jest, że większość ludzi znajduje zatrudnienie dzięki skierowaniom w swojej sieci. Jednak nie chcesz tracić czasu na uczestnictwo w wydarzeniach networkingowych i rozmawianie ze wszystkimi napotkanymi osobami na temat poszukiwania pracy, chociaż te rzeczy mogą pomóc. Zastanów się nad nawiązaniem kontaktu z osobami z Twojego zawodu lub branży, w której chcesz pracować. To oni najprawdopodobniej będą w stanie skierować Cię do poszukiwanej przez Ciebie pracy. Jeśli obecnie nie szukasz pracy, utrzymuj kontakt z ludźmi w swojej dziedzinie. Mogą być w stanie pomóc Ci znaleźć następną pracę, a jeśli nie, są dobrymi referencjami.

Powinieneś także rozważyć dołączenie do stowarzyszeń zawodowych. To dobry sposób na nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, a członkostwo jest dobrą rzeczą w swoim CV. Co więcej, dzięki temu jesteś na dobrej drodze do zatrudniania menedżerów w grupie.

Menedżerowie ds. Zatrudnienia rzadko reagują na nietypowe podejścia, a łatwo jest zgubić się w tłumie, próbując tradycyjnych metod przyciągnięcia ich uwagi. Użyj odpowiednich technik, aby uzyskać rekomendacje i uwagę menedżerów ds. Rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *