Czytanie to przyjemność

Sposób na dłuższe życie został odkryty. Wiadomo, jak zwalczać śmiercionośny stres. Wskazano ćwiczenia wzmacniające mózg. Techniki zwiększające inteligencję także są znane. By pięknie i szczęśliwie żyć wystarczy po prostu czytać książki. Czytanie to przyjemność, wykazująca prozdrowotne właściwości. Zatem RZUĆ WSZYSTKO I CHODŹ CZYTAĆhttp://www.psychoskok.pl/aktualnosci/rzuc-wszystko-i-chodz-czytac/

KSIĄŻKI I EBOOKI – CZYTANIE TO PRZYJEMNOŚĆ – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-e-booki-audiobooki-czytanie-to-przyjemnosc/

W obecnych czasach da się odczuć nerwowy pośpiech. Ludzie muszą szybko dorastać do wzięcia na siebie odpowiedzialności za swój los. Wszyscy marzą o własnym miejscu na świecie oraz finansowym dobrobycie. Jesteśmy w stanie nadwyrężać siły organizmu na rzecz realizacji postawionych przed sobą celów. Problemów i obowiązków wciąż jednak przybywa. Zbyt często bywamy spięci, poddenerwowani, niezadowoleni, smutni, a nawet załamani. Dobrze, że odkryto prosty sposób na poprawę samopoczucia, obniżenie poziomu śmiercionośnego stresu oraz przedłużenie życia. Prozdrowotne właściwości wykazuje czytanie książek dla przyjemnościKSIĄŻKA TO REMEDIUM NA STRES. Ta atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego jest również świetnym ćwiczeniem dla mózgu i sposobem na poszerzanie wiedzy i horyzontów myślowych.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że czytanie dla wielu osób nie jest po prostu zajęciem wymagającym wolnego czasu, ale również sposobem czynienia czasu wolnym. Potrzeba czytania jest zaspokajana nawet wbrew braku na nie czasu. Książka jest czymś, co pozwala obrócić rutynowe zajęcie w rozrywkę. – Z. Zasacka, Przyjemność z wyboru czytania

Czytanie to przyjemność, z której mogą korzystać wszyscy. Literatura nie stawia ograniczeń, oczekiwań i nie ocenia odbiorców. Czytając, rozbudzamy wyobraźnię, dzięki czemu możemy stać się dowolną postacią i przeżywać jej losy. Tę umysłową zabawę nazywa się, eskapizmem. Warto z niej czerpać pozytywne emocje. Doświadczanie czytelniczego relaksu jest bowiem w stanie zapobiegać depresji. Czytanie czyni nas po prostu bardziej szczęśliwymi.

Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu przeprowadzili badanie, które obrazuje, że czytanie książek dla czystej przyjemności tylko przez co najmniej trzydzieści minut tygodniowo korzystnie odbija się na naszym zadowoleniu z życia. – co czytamy.pl

Czytanie to przyjemność, więc warto poznać książki, które poprawią nam nastrój i humor. Polecane powieści z pewnością nie rozczarują nikogo. Są to lektury poruszające zmysły oraz skłaniające do refleksji. Tym samym trzeba stwierdzić, że zaprezentowane książki dobroczynnie wpłyną na nasz umysł.

Naukowcy stwierdzili, że już nawet jedna przeczytana powieść może przyczynić się do powstania nowych połączeń pomiędzy neuronami w mózgu.– stronazdrowia.pl

Rozwijaj swoją osobowość dzięki poniższym tytułom. Przekonasz się, dlaczego wiele osób mówi, że czytanie to przyjemność. Najpewniej dołączysz do tej grupy zadowolonych odbiorców.

Cenny atut dobrej książki to bogata fabuła. Liczy się element zaskoczenia oraz wiele emocji. Przyjemność z czytania zapewni nam „Maralunga”. Jest to wyśmienita powieść obyczajowa autorstwa Flou Taker. W tej powieści znajdziemy wyraźną nutkę romantyzmu, aczkolwiek treść jest bardzo rzeczywista. Główna bohaterka to absolwentka uczelni artystycznej, Mati. Ta piękna, uzdolniona kobieta prowadzi zwyczajne, przewidywalne życie, które odmieni dziennikarz Alex. Właśnie ten mężczyzna zachwycił się jej talentem i dużo dał za jej fotografie, ale najważniejsze, że coś między nimi zaiskrzyło.

Powieść obyczajowa to gatunek epicki czasów nowożytnych, obejmujący utwory prozą o swobodnej i elastycznej kompozycji; najefektywniej spośród wszystkich gatunków literackich pełni funkcję poznawczą.– Encyklopedia PWN

Tym razem tych dwoje nic nie będzie ograniczać. Mati i Alex wspólnie zaczną pisać książkę, w której oszacują swoje szanse na udany związek. Będą także opowiadać o swoich poglądach oraz oczekiwaniach. Nie zabraknie również opisów przepełnionych ciepłem wydarzeń prosto z kempingu. „Maralunga” z Włoch to zaskakujące zwroty akcji oraz mnóstwo pozytywnych odczuć. Czytanie tej książki będzie więc przyjemne.

Oczywiście niebywale atrakcyjne w odbiorze zawsze okazują się opowieści z nutą fantastyki oraz te z tajemniczymi wątkami. Flou Taker przygotowała dla odbiorców „Przypadek„. Ta skromnych rozmiarów opowieść porusza najważniejsze w ludzkim życiu kwestie. Główna bohaterka to nieco zagubiona Megi. Jej emocjonalnemu splątaniu nie można się dziwić, skoro w trudnym momencie miała wrażenie, że jest zupełnie inną kobietą. Megi zaczną śledzić „tajne służby”. Co to może oznaczać?

Książka powstała na skutek obserwacji otaczającej nas rzeczywistości i wielu wydarzeń w życiu osobistym autorki.

Służby specjalne mają podejrzenia, że w Megi „zagnieździł się obcy”, nieznany tu na ziemi, element. Czyżby kobieta połączyła się z Istotą z innej Galaktyki? Zacznie robić się niebezpiecznie. Wojsko rozpoczęło polowanie na Megi. Ta historia kończy się naprawdę zaskakująco. W trakcie wyśmienitej zabawy czytelnicy powinni zwrócić uwagę na pozostawione w treści refleksje i naprawdę celne spostrzeżenia.

Czytanie naprawdę może być przyjemne. Wystarczy jedynie wybrać książkę z gatunku literackiego, który potrafi poruszać. Można tutaj wspomnieć, jaką siłę ma literatura faktu oraz reportaże, ale nie wolno nam zapomnieć o dobroczynnych właściwościach poezji.

Czasem kilka właściwie dobranych słów, pozwala wyrazić to, co najważniejsze. Czytanie będzie przyjemnością z pouczająca poezją Elizy Segiet. Czas, by nastało” Przebudzenie „. Ta ceniona w Polsce i za granicą poetka zawsze podejmuję egzystencjalne tematy. To dlatego, w trakcie czytania jej wierszy wiele osób wzrusza się do łez. Tym razem nie będzie inaczej, ponieważ sprawy globalne, takie jak wojna i troska o światowy pokój, przechodzi do bardziej osobistych utworów. Tomik poetycki „Przebudzenie” stawia człowieka w centrum Wszechświata. Wiele z zawartych w tej pozycji utworów z łatwością odniesiemy do swojej codzienności. Jest przecież mowa o samotności oraz obawach i przymusowej izolacji ze względu na pandemie. Oczywiście poetka nie zapomniała stworzyć słownych lirycznych obrazów działaczy społecznych. W tym takich, którzy zostali odznaczeni Pokojową Nagrodą Nobla.

Miłość do drugiego człowieka jest najważniejsza:

„warto (…) urodzić w sobie / miłość i tolerancję, / zło zastąpić dobrem”. Eliza Segiet

Ten tomik poetycki kontynuuje historię człowieka i jego walki o godny byt. Odbiorcy na pewno zostaną zachęceni do głębokich rozważań. W końcu autorka zastanawia się, co się stanie, gdy ludzie znikną?

CZY WIESZ, ZE CZYTANIE TO PRZYJEMNOŚĆ – https://coczytamy.pl/czytanie-to-przyjemnosc.php

Powyżej zaprezentowane pozycje to polecane tytuły. Warto osobiście po nie sięgnąć, w celu wzbogacenia osobowości oraz poszerzenia horyzontów myślowych. Czytanie to intelektualna przyjemność, którą każdemu na pewno będą w stanie zapewnić książkowe bestsellery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *