Rolety okienne – czym są i czy warto je montować?

Każdy dom, czy mieszkanie są wyposażone w okna, które mają za zadanie doświetlanie pomieszczeń, a także udostępnienie wglądu do tego co dzieje się na zewnątrz. Nie zawsze światło słoneczne jest potrzebne albo też niekiedy trzeba ograniczyć jego dostęp. Nasłonecznienie można regulować na różne sposoby, a najprostszym i najłatwiej dostępnym są rolety.

  1. Jak wybierać rolety okienne i czym się kierować?
  2. Czy rodzaj okna ma wpływ na późniejszy montaż rolety?
  3. Wybrać rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – warto je montować?

Przed wyborem warto zapoznać się z rodzajami rolet.

Jak wybierać rolety okienne i czym się kierować?

Podejmując temat montażu rolet należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii – między innymi, jaki rodzaj okien posiadamy, jak nasłonecznione są pokoje w naszym mieszkaniu, a także, czego oczekujemy od rolety i jakie mają spełniać zadanie. RoletyAlu producent rolet oferuje szeroki wachlarz wyboru asortymentu akcesoriów okiennych, dlatego też bardzo ważne jest, aby jasno określić to, czego oczekujemy od produktu. Mówiąc roleta, większość z klientów ma na myśli rolety wolnowiszące – takie, które montuje się osobno na ramie okiennej. Dziś coraz częściej spotykamy rolety podtynkowe, które są niewidoczne i są montowane najczęściej wraz z oknami lub też przy okazji modernizacji elewacji. Efekt, który można w ten sposób uzyskać to idealnie zespojona roleta z oknem. Dodatkowo można wykorzystać także osłony okienne.

Czy rodzaj okna ma wpływ na późniejszy montaż rolety?

Sytuacja, w której budujemy dom, czy kupujemy mieszkanie, gdzie już okna są zamontowane, wcale nie należy do rzadkich. Powinno nam zależeć na roletach okiennych już na wczesnym etapie planowania kupna czy budowy. Nie można tutaj odpowiedzieć jednoznacznie, bo wiele zależy od predyspozycji mieszkającego oraz od tego, czego oczekuje od produktu. Najprościej w takim wypadku będzie, kiedy zastosujemy rolety klasyczne – takie, które montuje się na górnej części ramy. Można wtedy dowolnie wybierać i dostosować produkt do własnych upodobań. Inaczej ma się sprawa na przykład w przypadku okien dachowych, gdzie jest to bardzo istotne przede wszystkim ze względu na kształt i budowę okna. Roleta okienna ma nie tylko spełniać funkcję użytkową, ale także być ozdobą wnętrz. Dobrym przykładem są rolety rzymskie, które można wybrać w odpowiadającym kolorze, rodzaju materiału i sposobie zwijania.

Wybrać rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – warto je montować?

Bardzo często możemy spotkać domy, które są zaopatrzone w zestaw rolet montowanych nad oknem od strony elewacji. Rolety zewnętrzne cechują się dużą możliwością zaciemniania pomieszczenia. Wybór rodzaju rolet zależy od osobistych preferencji i gustu osoby. Jeżeli chodzi o warianty wewnętrzne bardzo użyteczne są rolety okienne dzień noc. Popularnością cieszą się też żaluzje aluminiowe. Rynek oferuje wiele produktów w różnych wariantach, a po rolety zaciemniające wszelkiego rodzaju odsyłamy do strony internetowej producenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *