Coś na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego

Sprzedaż książek gwałtownie wzrosła podczas pandemii COVID-19, gdy ludzie zwrócili się do fikcji, aby uzyskać wygodę i ucieczkę.

  • Czytanie może być balsamem dla naszego zdrowia psychicznego – redukując stres i pomagając nam lepiej spać.
  • Sprzedaż poradników w samych Stanach Zjednoczonych wzrosła od 2013 roku.

Jaki jest związek między czytaniem a dobrym samopoczuciem. Mówi się, że zaledwie sześć minut spędzonych z książką każdego dnia zmniejsza poziom stresu o 68%, podczas gdy osoby nie czytające częściej zgłaszają depresję.

Czy wiedziałeś, że czytanie zmniejsza poziom stresu? Sprawdź

Według profesora angielskiego z Uniwersytetu w Liverpoolu, Josie Billingtona, czytanie może również sprawić, że poczujesz się mniej samotny, będziesz mieć większą samoocenę i lepiej spać w nocy.

A te statystyki dotyczą czytania dowolnej książki – więc wyobraź sobie, że czytasz książkę, która ma pomóc ci żyć zdrowiej i szczęśliwiej?

Czy wiedziałeś, że czytanie książek jest przyczyną długotrwałych zmian w mózgu?

https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozgu/

Sprzedaż książek gwałtownie wzrosła podczas pandemii COVID-19 , gdy ludzie zwrócili się ku fikcji, aby uzyskać spokój i ucieczkę od przytłaczających problemów. Tymczasem rynek poradników samopomocowych rośnie i  prawie się podwoił od 2013 r., co pokazuje rosnące zapotrzebowanie na udzielanie odpowiedzi od ekspertów.

Polecane książki o zdrowiu https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/polecane-ksiazki-o-zdrowiu/ oraz książki o tematyce medycznej https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-tematyce-medycznej/ mądry wybór by zadbać o poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *