Książki o szkoleniu psów

Psy są najlepszymi towarzyszami. Są lojalni, opiekuńczy, uroczy i mają swoje wyjątkowe osobowości. Każdy pies jest inny, ale wszystkie psy można wyszkolić. I pamiętaj – Szczęśliwy pies, najlepszym przyjacielem człowieka – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/szczesliwy-pies-najlepszym-przyjacielem-czlowiek/

Dla wielu z nas, kochających psy moli książkowych, nie ma nic lepszego niż stos dobrych książek o szkoleniu psów, które zainspirują nas do spędzenia jeszcze więcej czasu z naszymi szczeniakami. I choć nasze psy są szczęśliwe, gdy zwijają się u naszych stóp podczas czytania, będą jeszcze bardziej zachwycone, mogąc wchodzić w interakcje na nowe i wymagające sposoby, ćwicząc to, o czym czytamy. Oczywiście każdy pies uczy się w inny sposób, więc zebraliśmy listę książek szkoleniowych dla właścicieli psów, które pasują do każdego właściciela – i psa – osobowości.

Czy chcesz nauczyć swojego szczeniaka lub dorosłego psa podstawowych umiejętności i poleceń? A może chcesz dowiedzieć się, jak korygować problemy behawioralne swojego psa? A może twoim ulubionym psem jest Chihuahua, jak wychować miniaturowego pieska?

Psy, które nie otrzymują odpowiedniej socjalizacji lub treningu we wczesnym okresie życia, mogą rozwinąć niepożądane zachowania. Dlatego przygotowaliśmy listę najlepszych książek szkoleniowych dla psów, zarówno dla szczeniąt, jak i psów w każdym wieku.

Słyszałeś o terapii z odziałem psa – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/terapia-udzialem-psa/

Poznaj kilka najlepszych książkach na temat szkolenia psów, które mogą pomóc Tobie i Twojemu psu w rozwijaniu lepszych relacji. Książki szkoleniowe dostarczają informacji, które pozwolą Ci lepiej współpracować z Twoim psem, co z kolei będzie dla Twojego psa przyjemnym doświadczeniem. Twój pies będzie mógł nauczyć się poleceń, które mogą poprawić jego zaangażowanie w gospodarstwie domowym. Porozmawiajmy o każdej książce i przejrzyjmy jej cele.

Pies. Historia gatunku

Książka Pies. Historia gatunku to kompendium wiedzy na temat pochodzenia psa. Jeśli planujesz nabycie psa lub już go posiadasz, to powinieneś wiedzieć skąd pochodzi twój pupil. Każda rasa ma swój wzorzec, ale nie każdy wie, że kształtował się on przez wiele lat, przede wszystkim zaś zależy od tego w jakim celu psy były wykorzystywane. W rozdziale o psich zawodach możemy znaleźć również krótkie fraszki autorstwa Jarosława Stycznia, które umilają nam lekturę książki i ukazują niektóre fakty w przystępny i zabawny sposób. Marta Paszkiewicz opisuje wierzenia związane z gatunkiem psa oraz stosunek do psów w chrześcijaństwie. Ukazuje różne dowody, znaleziska oraz fakty związane z pochodzeniem gatunku. Autorka książki dotarła do bardzo wielu źródeł, aby ukazać to czego wielu z nas jeszcze nie wie. Jednym z mało poruszanych tematów w literaturze wokół  Canis familiaris jest moda dla psów. W social mediach z kolei jest to temat bardzo kontrowersyjny. Autorka prowadzi badania nad wpływem ubierania psów na relacje wewnątrzgatunkowe, w związku z czym temat ubierania psów jest jej bardzo bliski i nie mogła ominąć tematu psiej mody w starożytności. W związku z tym poświęca cały rozdział temu właśnie zagadnieniu. Choć wielu z nas może wydawać się, że psia moda to nowy trend, to w rzeczywistości wywodzi się ona z dawnych czasów. Wielu z was z pewnością zdziwi się i zaskoczy designem, jaki kiedyś stosowali ludzie w stosunku do psów.

Shih tzu anioł nie pies

Książka jest zdecydowanie obowiązkowa dla właścicieli shih tzu. Stanowi poradnik, do którego można stale zaglądać i wspomagać się zawartymi w nim wskazówkami. Dzięki niemu zadbamy o komfort życia psiaka oraz zapewnimy sobie jego posłuszeństwo. Na podstawie tej pozycji będziemy też w stanie rozpoznać lub nawet zapobiec różnym chorobom oraz niepożądanym zachowaniom pupili. Uzyskamy wiele porad dotyczących nie tylko samych psów, ale także przydatnych akcesoriów. Autorka nie pominęła nawet tematu odpowiednich zabawek. W tej książce zdecydowanie zadbano, aby żaden shih tzu nie pozostał zaniedbany. Najlepszym dowodem na to jest dedykacja umieszczona na samym początku. Skierowana jest ona w stronę wszystkich psiaków rasy shih tzu.

Na stu stronach i w dwunastu krótkich rozdziałach autorka zmieściła dużo przydatnych informacji, które pomogą inaczej spojrzeć na nasze domowe zwierzęta. Całość została ozdobiona kolorowymi fotografiami, które wzbogacają poszczególne zagadnienia.

Pies i Ty

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto zastanawia się nad przygarnięciem pod swój dach psa. Autorka w zwięzłym, pisanym przystępnym językiem wywodzie opisuje wszystkie za i przeciw. Ten kompleksowy poradnik z pewnością nie tylko każdemu pomoże w podjęciu decyzji o zakupie czy zaadoptowaniu psa, lecz także przeprowadzi go przez kolejne etapy relacji ze zwierzęciem, dzięki konkretnym wskazówkom umożliwiając szczęśliwemu właścicielowi psa uczynienie wszystkiego, by związek ten był jak najlepszy dla obojga. Czytelnik dowie się zarówno, jakie metody dyscyplinowania psa są najskuteczniejsze, co należy robić, by pies od początku nie sprawiał problemów, jak i czym najlepiej go karmić, jak spędzać z nim czas wolny, a także czym w ogóle kierować się przy wyborze zwierzęcia.

Każdy, kto szuka pomocy w stworzeniu bądź przywróceniu zdrowych i harmonijnych relacji ze swoim zwierzęciem, powinien sięgnąć po książkę Jolanty Tochowicz-Ertman.

Psychologia psa

Książka ukazuje najczęściej popełniane błędy wychowawcze przez opiekunów psów. Często psie zachowania, które człowiek uznaje za nieprawidłowe, wcale nie stanowią patologii. Są one naturalne dla danego gatunku, lecz ludzie nie są tego świadomi. Błędy wynikają zazwyczaj z nieznajomości przez ludzi psiego umysłu. Wielu spośród nas traktuje swojego pupila jak małego człowieka. Jest to wynikiem występowania większości zaburzeń behawioralnych u Canis familiaris, czyli psa. Człowiek to człowiek. Pies to pies! Książka ukazuje podłoża oraz objawy najbardziej popularnych „nieprawidłowych” zachowań psów. Autorka, która jest psychologiem zwierząt, w prosty sposób wyjaśnia nie tylko jak pomóc psu z danym zaburzeniem, dobierając odpowiednią terapię behawioralną, ale ujawnia także terapie wspomagające, które można uznać za swoistego rodzaju sztuczki. Książka jest skierowana dla behawiorystów, gdyż zawiera pomocne w pracy formularze.

Lektura stanowi także wyśmienity poradnik dla właścicieli czworonogów, którzy pragną, aby ich pies był z nimi szczęśliwy. Pamiętajmy, pozwólmy psu być psem.

Poradnik behawiorysty

Autorka przybliża czytelnikom historię udomowienia psa, który najprawdopodobniej pochodzi od wilka. W niezwykle ciekawy sposób zabiera czytelników w podróż do zamierzchłych czasów, gdy dopiero rozpoczynał się proces udomowienia. Historia wilka, jego zwyczaje oraz podobieństwa między nim a psem, różnice w ich zachowaniu i rozwoju, sposób funkcjonowania w stadzie, wilcza mowa, a także zasady dotyczące polowania, to również zagadnienia, którym autorka poświęciła całkiem spory fragment tej książki. Nie sposób jednak właściwie postrzegać prawdziwą naturę dzisiejszego psa domowego, nie zagłębiając się w historię wilka i wszystkie aspekty jego życia. Dzięki temu poradnikowi nie tylko można poznać jednak historię, ale staje się ona punktem wyjściowym, do zrozumienia prawdziwych potrzeb psów oraz ukazania ich odmiennej natury od tego, co często próbuje zafundować im człowiek w ramach źle pojmowanej miłości i okazywania swojego przywiązania. Autorka wskazuje, w jaki sposób postępować, by zapewnić swojemu pupilowi możliwie optymalny dobrostan.

To poradnik, który powinni przeczytać wszyscy c, którzy mają już swojego psiego przyjaciela, a także ci, którzy myślą o tym, aby w ich życiu pojawił się pies. Odpowiednie przygotowanie na pojawienie się zwierzęcia w domu i wiedza, w jaki sposób postępować, aby i nam, i jemu żyło się dobrze, to klucz do sukcesu. Pies zasługuje na wszystko, co najlepsze, ale warto mieć świadomość, że to, co wydaje się najlepsze dla nas – ludzi – nie zawsze jest tym, co będzie najlepsze dla czworonoga. Odpowiedzialna miłość polega na zapewnieniu dobrostanu zwierzęciu, nie pomijając jego potrzeb związanych z cechami gatunkowymi i nie pozbawiając go łączności z psimi korzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *