Do czego warto używać folii termokurczliwej?

Warto zacząć od tego czym tak naprawdę jest folia termokurczliwa. To jest tworzywo sztuczne, które jest wykonane z polimerów syntetycznych, które są substancjami chemicznymi o bardzo konkretnych właściwościach.  Ze względu na te właściwości ten rodzaj folii jest tak popularny i używany do zabezpieczenia wielu rzeczy. Jej olbrzymim atutem jest to, że kurczy się ona pod wpływem wysokiej temperatury, a przez to dopasowuje się ona do kształtów danych przedmiotów, które chcemy nią owinąć.

Czy produkty spożywcze można pakować w folię termokurczliwą?

Folia termokurczliwa idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy ktoś chce spakować na przykład do transportu zgrzewki butelek, czy jakieś kartony lub puszki. Dlatego jest ona niezbędna w momencie, gdy dochodzi do transportu towarów spożywczych do różnych sklepów. Ogromnym plusem folii termokurczliwej jest to, że nie zagraża ona bezpieczeństwu żywności, dzięki czemu do jedzenia nie dostaną się żadne niebezpieczne substancje chemiczne dla naszego zdrowia. Dlatego również wykorzystuje się ją do pakowania mięsa w tackach, ale też służy ona do zabezpieczenia owoców i warzyw. To najbardziej rozpowszechniony typ folii, który jest używany do pakowania jedzenia i odcięcia go od niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W jakich formach można spotkać folię termokurczliwą?

Najczęściej spotykaną formą, w której znajduje się folia termokurczliwa jest rolka lub może być ona również w formie rękawa lub półrękawa. Ta w rolkach jest używana najczęściej przy zabezpieczaniu danych produktów do transportu, które znajdują się na paletach. Dzięki niej jest mniejsze ryzyko tego, że zostanie paleta rozwalona i produkty znajdujące się na niej lepiej się trzymają.  Rękaw termokurczliwy jest najczęściej wykorzystywany w różnych branżach przemysłowych, bo używa się go w sposób bardzo szybki i łatwy. Dany produkt wkłada się do tego rękawa, a następnie przy pomocy sprężarki jest on dokładnie dopasowywany do kształtu pakowanej rzeczy, aby była ona odpowiednio zabezpieczona, ale też folia ma dokładnie przylegać do zapakowanej rzeczy.

Zalety folii termokurczliwej

Ta folia termokurczliwa ma kilka zalet, dzięki którym jest wykorzystywana na szeroką skalę. Przede wszystkim nie jest zbytnio droga i dobrze zabezpiecza dany towar. Ten materiał chroni przed wilgocią, co powoduje, że dany towar nią zabezpieczony może stać trochę w wilgotniejszych miejscach. Chroni ona również przed zanieczyszczeniami i kurzem, dzięki czemu nie ubrudzi się dany towar w czasie podróży. To szczególnie ważne, gdy zależy nam na wyglądzie danej rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *