Piłki gimnastyczne – kiedy się przydadzą i jakie niosą za sobą korzyści?

Piłki gimnastyczne są przeznaczone m.in. do wykonywania ćwiczeń ogólnorozwojowych. Korzysta się z nich w centrach rehabilitacji, na salach fitness, ale też w warunkach domowych. Po piłki sięgają zarówno osoby młode, jak i znacznie bardziej doświadczone. Dzięki temu można zadbać o swoje stawy, mięśnie oraz kręgosłup. Piłka gimnastyczna pełni również nieocenioną rolę w korekcji wad postawy. Najlepiej korzystać z niej pod czujnym okiem wykwalifikowanych fachowców, tak aby ćwiczenia przebiegały zgodnie z planem i niosły za sobą wymierne korzyści.

Piłki gimnastyczne – największe zalety

Piłki gimnastyczne różnią się od siebie m.in. rozmiarem. Dobiera się je pod kątem realizowanych ćwiczeń, wzrostu oraz wieku. To niepowtarzalna szansa na dojście do pełnej sprawności fizycznej (np. po przebytym urazie lub też po latach spędzonych przed komputerem) i pozbycie się zbędnych kilogramów. Piłki należące do tej kategorii odznaczają się gładką powierzchnią, dzięki czemu nie ma żadnych trudności z tym, aby podeprzeć na nich całe swoje ciało. Regularne wykonywanie ćwiczeń z pomocą tego typu piłek poskutkuje:

  • wzmocnieniem mięśni i stawów,

  • wyeliminowaniem bólu kręgosłupa,

  • korekcją wad postawy,

  • łatwiejszym realizowaniem planów treningowych, np. w zakresie rozciągania i ćwiczeń równoważnych,

  • doskonałym rozgrzaniem mięśni przed intensywnym i długotrwałym wysiłkiem fizycznym.

Nic dziwnego, że z piłek gimnastycznych korzysta obecnie tak szerokie grono trenerów personalnych i rehabilitantów. Jeśli ktoś chce wzmocnić swoje ciało i jednocześnie poprawić ruchomość stawów, powinien zdecydować się na wypróbowanie takiej metody treningowej, a na pewno się nie zawiedzie.

Piłki gimnastyczne – co warto o nich wiedzieć?

Jak już zostało wspomniane piłki gimnastyczne odznaczają się wieloma mocnymi stronami. Są tworzone z wysokiej klasy materiałów (m.in. tworzywo PVC, o podwyższonej odporności na pękanie), a dodatkowo projektuje się je w oparciu o nowoczesne systemy zabezpieczeń (w przypadku przebicia piłka nie wybuchnie, lecz uleci z niej powietrze).

Atutem piłek gimnastycznych jest to, że mogą po nie sięgać praktycznie wszyscy. Robią to najmłodsi, ale też seniorzy. Wystarczy umiejętnie dobrać omawianą piłkę i przystąpić do ćwiczeń (najlepiej pod czujnym okiem profesjonalisty). Powierzchnia piłki nie jest śliska, dlatego też osoby ćwiczące nie muszą martwić się o to, że w trakcie wykonywania kolejnych czynności treningowych ześlizgną się z niej lub też nie będą w stanie wykonywać ich poprawnie pod kątem technicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *