Tanie pożyczki bez zaświadczeń o dochodach – czy warto?

Wielu Polaków chętnie korzysta z tanich pożyczek gotówkowych. Aby uzyskać szybką pożyczkę trzeba się choć troszeczkę natrudzić. Mimo że tania pożyczka dostępna jest niemal od ręki, to jednak najpierw trzeba dokładnie sprawdzić warunki, na jakich pożyczamy pieniądze. Dzięki temu w późniejszym okresie unikniemy potencjalnych kłopotów finansowych.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • tania pożyczka bez zaświadczeń – jak znaleźć idealną na naszą kieszeń
  • na co zwracać uwagę przy braniu pożyczki bez zaświadczeń 
  • jak szybko otrzymać pożyczkę online na konto bankowe 

Tania pożyczka to opcja dla tych z nas, którym nagle brakuje pieniędzy w funduszach domowych. Szybka pożyczka w zależności od wysokości i pożyczkodawcy jest dostępna niemal od ręki. Nie zawsze wymagana jest zdolność kredytowa oraz zaświadczenie o dochodach, część parabanków udziela pożyczki jedynie na dowód osobisty.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – na co zwracać uwagę poza RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania)

Po pierwsze musimy zastanowić się, ile pieniędzy konkretnie chcemy pożyczyć i w jakim czasie chcemy je oddać. Drugą kwestią jest znalezienie ofert, które wstępnie odpowiadają naszym wymaganiom, czyli wysokość pożyczki, oprocentowanie, dodatkowe koszty i długość okresu spłaty. Czas ma bowiem duże znaczenie, im krócej mamy spłacić pożyczkę, tym wyższe jest realne oprocentowanie, na jakie parabank pożycza nam pieniądze. Ważną kwestią jest RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To ta informacja pozwoli nam na dokładnie zorientowanie się ile właściwie pożyczymy, a ile oddamy pieniędzy. Kierując się tą informacją możemy analizować poszczególne oferty proponowane przez instytucje pozabankowe, które oferują nam taką usługę jak tania pożyczka. Kiedy wstępnie zorientujemy się w ofertach może się okazać, że tak naprawdę takich tanich pożyczek na rynku jest niewiele.

Warto tutaj wspomnieć, że także banki oferują tanie pożyczki, choć ubieganie się o nie jest nieco trudniejsze niż w przypadku instytucji finansowych, które udzielają pożyczek po wypełnieniu formularza na stronie internetowej. Ważna jest także nasza zdolność kredytowa, czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę. Część instytucji finansowych może poprosić nas o okazanie zaświadczenia o dochodach. Takie zaświadczenie o dochodach wystawiane jest bezpłatnie przez pracodawcę i potrzebne jest właśnie do uzyskania takich usług finansowych jak tania pożyczka, kredyt konsolidacyjny czy kredyt hipoteczny. Z drugiej strony instytucja udzielająca nam pożyczki ma prawo sprawdzić nas w różnych bazach zadłużenia, między innymi w BIK. Jeśli już uznamy, że jesteśmy zdolni do spłaty pożyczki, na kwotę której potrzebujemy i porównaliśmy ofertę możemy śmiało przystąpić do ubiegania się o pożyczkę.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach – jak zaciągnąć zobowiązanie i uniknąć negatywnych konsekwencji

Ubiegając się o pożyczkę warto pamiętać o tym, że należy dokładnie czytać umowy o pożyczkę i w razie wątpliwości pytać instytucje finansową udzielającą nam pożyczki o punkty w umowie, które są dla nas niejasne. To bardzo ważne, ponieważ później unikniemy ewentualnych kłopotów i nie będziemy negatywnie zaskoczeni. W umowie zawarte są dokładne warunki na jakich udzielana jest pożyczka. Warunki umowy zawierają także informację o tym, w ilu miesiącach lub latach mamy spłacić naszą pożyczkę i w jakiej wysokości będą to raty. Rata kredytu rata pożyczki może być ratą stałą lub zmienną, jednak w przypadku tanich pożyczek zwykle są to raty stałe. Raty zmienne częściej spotyka się w przypadku kredytów hipotecznych i zwykłych kredytów bankowych. Część instytucji udzielających tanich pożyczek w umowach o udzielenie pożyczki zawiera także informacje czy klauzulę o karnych odsetkach. To sytuacja, która obowiązuje w momencie, gdy osoba zaciągając pożyczkę, czyli pożyczkobiorca nie spłaca na czas raty pożyczki, a pożyczkodawca czyli instytucja finansowa ma prawo uruchomić wtedy instrument w postaci karnych odsetek doliczonych do kolejnych rat kredytu czy pożyczki. Warto też zwrócić na to uwagę. Dodatkowo mogą być także obostrzenia w postaci tego, że jeśli ktoś spóźni się z ratą kredytu o jeden dzień, także doliczana będzie mu dodatkowa marża. To bardzo ważne, ponieważ jeśli nie będziemy pilnować swoich interesów może okazać się, że pożyczka będzie dla nas horrendalnie droga.

Jednak warto pamiętać o tym, że jeśli zaciągamy pożyczkę i wiemy, że będziemy mogli ją spłacić i będziemy robili to terminowo we właściwych kwotach, to z powodzeniem bez większego stresu spłacimy naszą tanią pożyczkę. Tak naprawdę część tych paragrafów zawartych umowach jest napisana po to, aby mobilizować do właściwego działania trudnych pożyczkobiorców, a instytucja finansowa po prostu chce się dzięki takim zapisom zabezpieczyć. Oczywiście podpisując umowę o pożyczkę możemy przeanalizować wraz z przedstawicielem instytucji finansowej punkt po punkcie tą umowę i wtedy wszystko stanie się dla nas jasne.

Jak znaleźć tanią pożyczkę online

Jeżeli zależy nam na ekspresowym zaciągnięciu pożyczki przy minimum formalności, najlepszą opcją będzie wzięcie pożyczki przez Internet. W przypadku pożyczki online cały proces oceny naszej zdolności kredytowej, podpisania umowy i powiększenia stanu naszego konta bankowego odbywa się zdalnie. Rejestrując się w formularzu na stronie instytucji finansowej (np. https://xn--poyczkaonline-44c.com.pl/poyczki/poyczka-na-raty/) otrzymujemy wzór umowy ze wszystkimi informacjami jak całkowita kwota pożyczki, kary w przypadku braku terminowej spłaty, promocyjne warunki spłaty w przypadku terminowej spłaty i inne. Firmy pożyczkowe w ramach pierwszej promocyjnej pożyczki często rezygnują zarówno z prowizji jak i oprocentowania. Wtedy, w przypadku terminowej spłaty całkowity koszt pożyczki równy jest kwocie, jaką pożyczyliśmy. Najczęściej maksymalna kwota pożyczki w ramach promocji to tysiąc złotych na 30 dni.

W przypadku, gdy nasz wniosek zostaje zaakceptowany, w ciągu maksymalnie 24 godzin otrzymujemy pieniądze na nasze konto bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *