5 wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić na noclegach w hotelu

Chcesz luksusowych wakacji w cenie, na którą Cię stać? Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić na hotelach, które wykraczają poza proszenie znajomych i rodziny o rekomendacje.

Zwrócenie się o radę do rodziny i przyjaciół może znacznie zaoszczędzić pieniądze na hotelu, bez poświęcania jakości, obsługi i udogodnień, których oczekujesz. Ale czy to jedyny sposób? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić więcej.

 

1. Korzystaj z porównywarek

Istnieje kilka znanych stron internetowych, które wykonują dobrą robotę, aby zapewnić najlepszą cenę za zakwaterowanie w hotelu. Te strony internetowe mogą złagodzić ból głowy związany z żmudnym badaniem jednej witryny na raz, a następnie próbą porównania szczegółów. To dlatego, że umieścili ceny dla kilku hoteli obok siebie na jednej stronie.

Szybkie wyszukiwanie w Internecie poda nazwy wiarygodnych witryn turystycznych, z których możesz skorzystać.
Inną zaletą korzystania z porównywarek turystycznych jest możliwość przeczytania recenzji o noclegach przed dokonaniem rezerwacji, co jest warte kilku dodatkowych minut, aby zobaczyć, czego inni podróżnicy doświadczyli w hotelach, motelach, hostelach lub gdziekolwiek.

2. Idź niezależną trasą

Duże sieci hotelowe zajmują się osiąganiem zysków w dowolny sposób.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na pobytach w hotelu, często możesz uzyskać świetną ofertę w mniej znanych, prywatnych hotelach, które niekoniecznie znajdują się w centrum akcji.
Ponownie, poczta pantoflowa lub wyszukiwanie w Internecie pomogą ci odkryć te małe perełki.

Czytaj – 5 elementów, które należy rozważyć przed wyborem hotelu?

3. Podróżuj poza sezonem

Najczęściej hotele znacznie podnoszą ceny w weekendy i święta.

Jeśli szukasz tańszego zakwaterowania w hotelu, rozważ podróż i pobyt w hotelu poza sezonem lub w środku tygodnia pracy.
Ceny hoteli zależą od podstawowych praw podaży i popytu.

W ciągu tygodnia zazwyczaj jest więcej podaży niż popytu, co powoduje spadek cen pokojów.
Często, jeśli poczekasz do ostatniej chwili, a nadal są wolne miejsca, ceny są jeszcze bardziej obniżane.

4. Szukaj zniżek firmowych

Wiele firm oferuje swoim pracownikom zniżki w podróży. W niektórych przypadkach może to dać nawet 40 procent oszczędności, więc przed podróżą zapytaj swojego pracodawcę.

Możesz nawet zapytać rodzinę lub znajomych, czy znają kogoś, kto pracuje w branży hotelarskiej, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać specjalną stawkę.

 

5. Skorzystaj z programów lojalnościowych

Programy lojalnościowe i nagrody są podstawą prawie wszystkich hoteli.

Podczas gdy niektóre programy są lepsze od innych, w większości oferują one jakąś zniżkę na rezerwację następnego wyjazdu z nimi.
Jeśli nie masz członkostwa w ramach nagrody, rozważ rezerwację hotelu, w którym już się zatrzymałeś, i poinformuj agenta lub menedżera rezerwacji, że regularnie odwiedzasz hotel.
Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, odpowiednie badania i przygotowanie mogą pomóc Ci dużo zaoszczędzić na następnej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *