BUNTOWNICY Z WYBORU

Pisze, tworzy muzykę oraz prowadzi profil na Instagramie pod niewiele mówiącym mniej wprawnym czytelnikom nickiem rusalka.niebieska propagujący czytelnictwo i muzykę. Możecie znaleźć ją pod adresem https://www.instagram.com/rusalka.niebieska/ oraz na platofrmie YouTube.


Trudno mi było ją złapać, zabiegana, ma wiele zajęć. Od razu mam poczucie, że moja rozmówczyni jest przedstawicielką zupełnie nowego nurtu współczesnej młodej, ambitnej, niezależnej kobiety. Jej sposób myślenia, poczucie abstrakcji. Już wiem, ze mam do czynienia z osobowością niezwykłą, barwną i nie dającą się tak łatwo ująć w ramy zwyczajności i banału. Kiedy po raz pierwszy trafiłam na jej profil urzekło mnie zdjęcie Kaliny Jędrusik i już wtedy pomyślałam, że to ta sama temperatura barwności postaci, wdzięku że chętnie zamieniła bym z nią kilka słów… Teraz, gdy na nią patrzę kojarzy mi trochę z artystką z epoki retro…
– Opowiedz krótko skąd ta muzyka się wzięła wśród Twoich pasji?

Myślę, ze zaczęło się na studiach na Politechnice Łódzkiej…To był czas kiedy trochę muzykowałam. Pamiętam, że kiedyś na jakiejś próbie jedna ze znanych wokalistek, laureatka festiwalu w Opolu zdziwiła się, ze śpiewanie przychodzi mi niesamowicie łatwo i bardzo lekko. Myślę, że trochę wzrastałam w poczuciu własnej wyjątkowości, nieprzeciętności i talentu i też w tym nurcie staram się działać i tworzyć. Mam może takie trochę nietypowe zainteresowania, lubię stare sprzęty audio, kolekcjonuje informacje na ich temat. Kocham tez zbierać stare pocztówki (śmiech).

– Co sądzisz o Instagramie? Czy Internet naprawdę zabija indywidualność

Większość ludzi niestety nadal bazuje raczej na bardzo prostych, żeby nie powiedzieć prymitywnych odruchach…Niestety ale takie platformy tą ciemną stronę mocy potrafią pobudzać… Jestem daleka od ideologizacji wszystkiego i wszystkich, nie mam też jakiś naiwnych zapędów na misję, ale myślę, że metodą na walkę z tym jest propagowanie wartościowego contentu. Zapraszam na mój profil, mam nadzieję, że jest tam na tyle różnorodnie pod względem treści, ze każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

Pracuję nad autorską publikacja muzyczną. Mam nadzieję, że zostanie wydana już na jesieni przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *