Czy na imprezę integracyjną zapraszać pracowników z osobami towarzyszącymi? Za i przeciw.

Imprezy integracyjne mają z założenia służyć zbliżeniu się do siebie i lepszemu poznaniu pracowników z tej samej firmy.

Czy w takim razie zapraszanie ich razem z osobą towarzyszącą jest dobrym pomysłem? Przeanalizujmy za i przeciw takiej sytuacji.

Dlaczego nie warto zapraszać osób towarzyszących na imprezy integracyjne?

W branżach, w których kluczowe znaczenie ma współdziałanie pracowników ze sobą, lepiej organizować imprezy integracyjne bez osób towarzyszących. Dlaczego? Ponieważ mogą one niechcący wpływać negatywnie na przebieg takiego spotkania i sprawić, że nie odniesie on żądanego skutku. Pracownik, mając u swojego boku partnera, może stać się bardziej wycofany, mniej skłonny do interakcji w obawie o reakcję tej osoby. Może również skupiać się właśnie na partnerze, ignorując poznawanie osób ze swojej pracy, i tym samym wcale się do nich nie zbliżając. Również, gdy chodzi o koszty organizacji takich imprez, osoby towarzyszące nie są zbyt mile widziane. W niektórych sytuacjach mogą jednak wesprzeć integrację!

Jakie są zalety imprez integracyjnych z osobą towarzyszącą?

Tam, gdzie chce się pokazać pracownikom firmę jako „drugą rodzinę”, warto zapraszać ich na imprezy integracyjne z partnerami, a nawet całymi rodzinami. Gdy osoby pracujące w firmie działają blisko siebie, ale są odpowiedzialne za różne zadania, impreza integracyjna nie musi mieć na celu ich idealne poznanie siebie nawzajem, a jedynie lekkie zacieśnienie więzi. W pewnych sytuacjach osoba towarzysząca może pomóc — sprawi, że partner będzie skłonny dłużej zostać na imprezie, pojechać dalej (gdyż nie będzie obawiał się rozłąki z rodziną), będzie bardziej zrelaksowany i pewny siebie. Tak naprawdę to, czy warto zapraszać osoby towarzyszące na eventy firmowe, jest uzależnione głównie od tego, jaka jest specyfika danej branży i jaki rezultat chce się osiągnąć.

Czym się kierować przy decyzji o osobach towarzyszących?

Zanim zorganizujesz event integracyjny gdzieś poza miastem, zastanów się, jaką ma on przybrać formę i na tej podstawie ustal, czy ma to być impreza plenerowa, czy może bankiet w hotelu w innym mieście. Jeśli chcesz połączyć zabawę z pracą i zorganizować konferencję lub szkolenie, lepiej nie decyduj się na osoby towarzyszące i poinformuj o tym pracowników. Gdy chodzi o imprezy integracyjne w Warszawie najlepiej zdać się na doświadczone resorty, które posiadają odpowiednie zaplecze w postaci sal konferencyjnych i pokoi hotelowych, do tego rodzaju przedsięwzięć. Bez względu na to, czy zapraszasz pracowników z partnerami, czy bez nich, należy zadbać też o luksusowe wyżywienie, a także odpowiednią oprawę wizualną takiego przyjęcia. Tym bardziej warto zlecić to dobremu hotelowi i nie martwić się detalami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *