Jak czapkę wybrać dla noworodka od pierwszych dni życia?

Noworodki słabo radzą sobie z utrzymywaniem odpowiedniej ciepłoty ciała i są podatne na szybkie wychłodzenie, dlatego na co dzień powinny nosić czapeczki. Przez główkę dziecka ucieka sporo ciepła, dlatego ważna jest jej ochrona przed chłodem. Czapeczka niemowlęca z bawełny jest najlepszym wyborem dla delikatnych noworodków.

1. Czapka dla noworodka z miękkiej bawełny

2. Śliczna czapeczka i apaszka w pastelowych barwach

Urocza czapeczka z miękkiej w dotyku bawełny jest zarówno śliczna, jak i praktyczna. Bawełna to jeden z najlepszych materiałów do szycia odzieży niemowlęcej, dlatego to właśnie na nią powinno się zwracać szczególną uwagę. Dlaczego bawełniane czapeczki są polecane od pierwszych dni życia?

Czapka dla noworodka z miękkiej bawełny

Czapka dla noworodka powinna chronić przed zimnem i zapewniać komfort maluszkowi. Materiał nie powinien uciskać delikatnej główki ani powodować jej nadmiernego pocenia. Bawełna jest przewiewna, dlatego dobrze odprowadza wilgoć ze skóry. Jednocześnie zatrzymuje ciepło i chroni przed jego szybką utratą. Grubość czapki bawełnianej dla niemowlaka nie musi być duża, by skutecznie ochronić przed chłodem. Dzięki temu czapeczka, którą oferuje marka Mulinek, może być zakładana maluchowi po kąpieli, by ograniczyć ryzyko przeziębienia.

Z bawełny szyje się również czapki zimowe dla noworodka. Dzięki nim maluszek może spacerować z rodzicami w chłodne dni, by podnieść odporność organizmu. Bawełniana czapeczka to niezbędny element zimowego ubioru, nawet w czasie mrozów. Zakłada się ją pod grubszy kapturek lub drugą, cieplejszą czapkę, by jeszcze skuteczniej chronić dziecko przed niskimi temperaturami.

Śliczna czapeczka i apaszka w pastelowych barwach

Czapeczka z bawełny znakomicie wygląda w towarzystwie apaszki bawełnianej. Apaszki dla dzieci są alternatywą dla szalików, które przeszkadzają maluchom i wymagają wiązania. Apaszka dla dziewczynki lub chłopca jest o wiele wygodniejsza, gdyż wystarczy zapiąć ją na karku na nieuwierający, płaski zatrzask. Dodatkowo chustka pod szyję dla dzieci ma zapięcie pozbawione niklu, dlatego jej noszenie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii kontaktowej.

Chustki pod szyję dla dzieci świetnie sprawdzają się w przypadku noworodków, gdyż można szybko zdjąć je podczas rozbierania śpiącego malucha bez jego wybudzania. Doskonale prezentują się w towarzystwie gładkich, bawełnianych czapeczek z bawełny, z którymi tworzą uniwersalny zestaw. Zestaw jest ponadczasową bazą w garderobie maluszka, gdyż łatwo dopasowują się do różnych elementów odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *