Przepis na profesjonalną wizytówkę

Zastanawiasz się, czy w dobie Internetu wizytówki są jeszcze w ogóle potrzebne? Nie zastanawiaj się dłużej – każdy nośnik informacji o Twojej firmie jest na wagę złota. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zaprojektować wizytówkę, która zyska uznanie w oczach Twoich współpracowników i klientów.

Jakie dane umieścić na wizytówce?

Na wizytówce powinny znaleźć się niezbędne dane, które ułatwią klientom kontakt z Tobą bądź innymi przedstawicielami Twojej firmy. Nie warto umieszczać na niej wielu szczegółowych informacji – te klienci zdobędą, gdy zechcą się z Tobą skontaktować. Aby im to ułatwić, zadbaj o to, żeby na Twojej wizytówce znalazło się Twoje imię, nazwisko, numer telefonu, adres i adres poczty elektronicznej. Dobrze, jeśli znajdzie się na niej również logo Twojej firmy. Pamiętaj, aby informacje widniejące na wizytówce były aktualne!

 

Estetyka kluczem do sukcesu

Jeśli wizytówka wygląda estetycznie i wyróżnia się jakimś nieszablonowym elementem, klienci wiedzą, że mają do czynienia z profesjonalistą. Jeśli wizytówka będzie nieatrakcyjna wizualnie, nie spełni niestety swojego zadania. Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednią kolorystykę – najlepiej gdy jest ona spójna z barwami Twojej firmy. Umieszczone na niej dane powinny być czytelne – wizytówka musi być przejrzysta! Z tego powodu powinieneś zatroszczyć się również o wybór odpowiedniej czcionki. Na uzyskanie bardziej kreatywnego projektu pozwoli Ci umieszczenie na niej swojego zdjęcia bądź ciekawej infografiki.

 

Innowacyjna wizytówka – kod QR

Umieszczenie kodu QR na wizytówce to wciąż rzadko wykorzystywane rozwiązanie. Możesz więc wykazać się innowacyjnością i umieścić go na swojej wizytówce – Twoi przyszli klienci na pewno to docenią! Zeskanowanie kodu QR przeniesie posiadacza wizytówki wprost na Twoją stronę internetową.

 

Zadbaj o najwyższą jakość

Najwyższą jakość mogą zagwarantować Ci jedynie profesjonalne drukarnie. Specjaliści podpowiedzą Ci, jaki rozmiar wizytówki będzie najlepszy (najczęściej jest to 5 x 9cm) i jaką gramaturę papieru wybrać. Zadbają również o to, aby wizytówka była odporna na zniszczenia, a druk był trwały. Jedną z takich drukarni jest jkbprint.pl – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Podsumowanie

Źle zaprojektowana wizytówka może przynieść odwrotny efekt od spodziewanego, dlatego powinieneś dobrze przemyśleć jej wygląd. Zadbaj o to, aby znalazły się na niej wszystkie potrzebne dane, ale nie zapominaj przy tym o walorach estetycznych i najwyższej jakości papieru. Połączenie wszystkich tych czynników na pewno przyczyni się do Twojego sukcesu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *