Identyfikatory – ich rodzaje i zastosowanie

Identyfikatory – ich rodzaje i zastosowanie
4 (80%) 1 vote

W codziennym funkcjonowaniu wielu firm, niezbędne stają się identyfikatory, którymi posługują się pracownicy: czy to w kontaktach z klientami, czy np. w otwieraniu drzwi. Obecnie na rynku znaleźć można różne rodzaje identyfikatorów. Jakie wybrać? Odpowiedź ta zależy od różnych czynników, o czym poniżej.Rodzaje identyfikatorów

Najczęściej można spotkać identyfikatory:
– W formie plastikowej karty – najczęściej wykonuje się je w pełnym kolorze (przy użyciu CMYK), z personalizacją (imieniem i nazwiskiem, a także innymi danymi) oraz z wybranym hologramem; można do nich dobierać różnego rodzaju mocowania, miękkie oprawki (np. z folii PCV) czy twarde holdery.
– Plastikowe z wymienną karteczką – na niej umieszcza się imię i nazwisko, a następnie wsuwa do karty. Stosuje się je w miejscach, gdzie występuje częsta rotacja pracowników. Taki identyfikator można nosić na smyczy, albo przymocować do ubrania (klipsem typu żabka).
– Drukowane na papierze – są one ekonomiczne i bardzo szybko się je produkuje. Mogą być laminowane lub występować w etui pcv.
– Metalowe – najczęściej w formie tabliczki. Można na nich umieszczać różne napisy, a także wybraną grafikę (także zdjęcia). Mogą one przyjmować różne formy.

Jak wybrać identyfikator?

Wiele zależy od tego, czy ma on być noszony na ubraniu (tu sprawdzi się lekki – papierowy albo plastikowy), czy też noszony przy sobie (najbardziej praktyczna będzie w tym wypadku plastikowa karta). W niektórych przypadkach identyfikator ma być postawiony na biurku – tą rolę najlepiej wypełni identyfikator metalowy. Kolejną sprawą jest personalizacja. Tutaj wszystko zależy od tego, czy pracownicy zatrudniani są na stałe, czy np. pracują jedynie przy określonych wydarzeniach. W związku z tym zdecydować można się na identyfikatory:
– z danymi personalnymi naniesionymi na stałe,
– z okienkiem (gdzie wymienia się karteczki z imieniem i nazwiskiem),
– z kieszonką – pozwalającą na wymianę wizytówek (z większą ilością danych).
Identyfikator jest rzeczą niedrogą, a bardzo przydatną. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by został on wyprodukowany na wysokiej jakości materiałach.

Udostępnij artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *