Identyfikatory – ich rodzaje i zastosowanie

Identyfikatory – ich rodzaje i zastosowanie
4 (80%) 1 vote

W codziennym funkcjonowaniu wielu firm, niezbędne stają się identyfikatory, którymi posługują się pracownicy: czy to w kontaktach z klientami, czy np. w otwieraniu drzwi. Obecnie na rynku znaleźć można różne rodzaje identyfikatorów. Jakie wybrać? Odpowiedź ta zależy od różnych czynników, o czym poniżej.Rodzaje identyfikatorów

Najczęściej można spotkać identyfikatory:
– W formie plastikowej karty – najczęściej wykonuje się je w pełnym kolorze (przy użyciu CMYK), z personalizacją (imieniem i nazwiskiem, a także innymi danymi) oraz z wybranym hologramem; można do nich dobierać różnego rodzaju mocowania, miękkie oprawki (np. z folii PCV) czy twarde holdery.
– Plastikowe z wymienną karteczką – na niej umieszcza się imię i nazwisko, a następnie wsuwa do karty. Stosuje się je w miejscach, gdzie występuje częsta rotacja pracowników. Taki identyfikator można nosić na smyczy, albo przymocować do ubrania (klipsem typu żabka).
– Drukowane na papierze – są one ekonomiczne i bardzo szybko się je produkuje. Mogą być laminowane lub występować w etui pcv.
– Metalowe – najczęściej w formie tabliczki. Można na nich umieszczać różne napisy, a także wybraną grafikę (także zdjęcia). Mogą one przyjmować różne formy.

Jak wybrać identyfikator?

Wiele zależy od tego, czy ma on być noszony na ubraniu (tu sprawdzi się lekki – papierowy albo plastikowy), czy też noszony przy sobie (najbardziej praktyczna będzie w tym wypadku plastikowa karta). W niektórych przypadkach identyfikator ma być postawiony na biurku – tą rolę najlepiej wypełni identyfikator metalowy. Kolejną sprawą jest personalizacja. Tutaj wszystko zależy od tego, czy pracownicy zatrudniani są na stałe, czy np. pracują jedynie przy określonych wydarzeniach. W związku z tym zdecydować można się na identyfikatory:
– z danymi personalnymi naniesionymi na stałe,
– z okienkiem (gdzie wymienia się karteczki z imieniem i nazwiskiem),
– z kieszonką – pozwalającą na wymianę wizytówek (z większą ilością danych).
Identyfikator jest rzeczą niedrogą, a bardzo przydatną. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by został on wyprodukowany na wysokiej jakości materiałach.------------------------------
Spodobał Ci się ten wpis? Może uważasz że jeszcze komuś się przyda?
- podziel się z innymi
- dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *