Tanie wakacje – zostań łowcą okazji

Na wakacje czekamy cały rok, więc chcemy je spędzić ciekawie i naładować akumulatory do następnego urlopu. Wiadomo, że wyjazd wiąże się z kosztami. Nie ma znaczenia czy wyjazd zaplanujemy w Polsce, czy za granicą. Podpowiadamy jak można zorganizować atrakcyjne i tanie wakacje.

Zaplanuj wakacje marzeń

„Mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił” pisał A. Mickiewicz. I tak właśnie trzeba zaplanować wakacje. Zdecydować czy chcemy je spędzić na słonecznej plaży nad ciepłym morzem, a może lepiej pływać łódką po jeziorach? W dużym kurorcie, a może w wiosce zabitej dechami z dala od cywilizacji?

Jak już podejmiesz decyzję jak i gdzie, to możesz zacząć łowić okazje, by nie wydać za dużo pieniędzy. Możliwości jest wiele, ale największe oszczędności zyskuje się na dojeździe i noclegach.

Jak tanio dotrzeć do celu?

Możliwości jest kilka i wszystko zależy od tego ile czasu chcemy poświęcić na szukanie okazji, jak komfortowo chcemy podróżować.

Najmniej wysiłku kosztuje kupienie biletów lotniczych z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Zniżki są wtedy duże i za niecałe 300 zł można kupić bilety w obie strony na Cypr czy Kretę. Można także szukać okazji w ostatniej chwili.

W okresie wakacji jest także wiele promocji na regularnych połączeniach autobusowych prywatnych przewoźników, więc nad Bałtyk można dojechać za kilkadziesiąt złotych.

Zdecydowanie najtaniej będzie skorzystać z carpoolingu. To coraz popularniejsza forma podróżowania nie tylko w czasie wakacji. Polega na znalezieniu za pomocą aplikacji kierowcy z samochodem, który jedzie tam, gdzie my. Koszt przejazdu to najczęściej koszty paliwa podzielone przez ilość osób uczestniczących w podróży. Tanie wakacje mogą więc być także okazją do nawiązania nowych kontaktów.

Jak tanio mieszkać w komfortowych warunkach?

Luksusowy hotel z basenem i SPA na pewno jest opcją najdroższą, ale i tu można trochę zaoszczędzić, jeśli skorzystamy z opcji last-minute. Na pewno nie będą to tanie wakacje, ale tańsze i nie zawsze dokładnie tam, gdzie zaplanowaliśmy.

Zdecydowanie najtaniej wyjdzie skorzystanie z couchsurfing, czyli wymiana mieszkaniami. Ktoś przyjeżdża do Ciebie, Ty jedziesz do kogoś. Taka wymiana jest całkowicie bez kosztowa. Mieszkania na wymianę najczęściej są mieszkaniami o wysokim standardzie.

Przez portale społecznościowe można także znaleźć atrakcyjne noclegi tylko za pilnowanie domu w czasie wakacji. Z obu opcji można skorzystać zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Osoby, które boją się takich wyzwań i ryzyka, mają jeszcze do wyboru namioty, pola campingowe. Standard będzie niższy, ale ceny dostępne na każdą kieszeń.

Korzystaj ze zniżek

Wiele miast atrakcyjnych turystycznie oferuje karty zniżkowe uprawniające do tańszych przejazdów komunikacją publiczną, biletów do muzeów oraz do rabatów w restauracjach.

Tanie wakacje to nie mrzonka. W dobie Internetu są całkowicie realne, ale przede wszystkim trzeba szukać atrakcyjnych okazji i podejmować decyzje niemal natychmiast. Za kilka godzin oferta będzie już nieaktualna, bo ktoś okazał się szybszy.

 

One thought on “Tanie wakacje – zostań łowcą okazji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *