Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?

Nie od dziś wiadomo, że inwestycje w nieruchomości to najbardziej pewne inwestycje. Pokolenie ludzi młodych coraz chętniej wynajmuje mieszkania, często się przeprowadza. Ceny mieszkań i domów z roku na rok rosną. Są w wielu miastach dzielnice, gdzie cena za 1 metr kwadratowy przyprawia o zawrót głowy. Dlaczego inwestycje w nieruchomości są takie popularne?

Apartamenty inwestycje – pasywny dochód

Nowe mieszkania, prosto od dewelopera, bardzo często kupowane są pod wynajem. Oznacza to, że osoba inwestująca kupuje mieszkanie nie po to, aby w nim mieszka, ale po to, by je wynajmować. Dzięki temu co miesiąc otrzymywać będzie na konto pieniądze z wynajmu, osiągając dzięki temu zysk pasywny. Ponadto rachunki i czynsz również będą niejako płacić się samo rękami osób wynajmujących. Oczywiście, aby mieszkanie przynosiło odpowiednie zyski, konieczne jest zainwestowanie nie tylko w samo mieszkanie, ale także w jego wystrój. Im wyższy standard, tym więcej można za nie dostać. Ponadto po kilku latach będzie możne je sprzedać w zyskiem. Co więcej, posiadając kilka takich mieszkań, w zasadzie można utrzymywać się wyłącznie z zysków spływających z wynajmu.

 

Mrożenie pieniędzy na czarną godzinę

Nic nie jest tak pewne, jak nieruchomości. Nawet jeśli jest kryzys i wiele budynków traci na wartości, to kryzys kiedyś się kończy i mieszkania, które w danym czasie są niewiele warte, za kilka lat mogą być bardzo drogie. Ponadto zależy to również od wielu czynników takich jak inwestycje w okolicy, powstające centra handlowe, drogi, fabryki, czyli wszystko, co może przyciągać bądź odpychać ludzi. Jednak pieniądze włożone w mieszkanie zawsze w nim pozostaną i w chwili osobistego kryzysu zawsze można mieszkanie sprzedać.

Dodatkowo nieruchomości inwestycyjne w postaci domków i działek to dodatkowo bardzo dobra inwestycja w ziemię. Nawet jeśli budynek postawiony na danym terenie przestani przynosić zyski lub popadnie w ruinę, ziemia zawsze ma swoją wartość.

 

Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?
Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?

Rosnące zainteresowanie inwestycjami mieszkaniowymi sprawia, że deweloperzy budują całe osiedla z myślą właśnie o takich inwestycjach. Miasta rozrastają się wciąż o nowe miejsca do mieszkania i inwestowania pieniędzy, a wielu przedsiębiorców szuka tam miejsca do pomnożenia majątku. Warto pamiętać, że rynek nieruchomości pomimo swej chwiejności to jeden z najbardziej solidnych filarów inwestycyjnych.

Jeden komentarz do “Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?

  • Ale co się bardziej opłaca wynajem apartamentów krótkoterminowy czy też długoterminowa opcja. Gdzie lepszy zysk?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *