Tanie wakacje – zostań łowcą okazji

Na wakacje czekamy cały rok, więc chcemy je spędzić ciekawie i naładować akumulatory do następnego urlopu. Wiadomo, że wyjazd wiąże się z kosztami. Nie ma znaczenia czy wyjazd zaplanujemy w Polsce, czy za granicą. Podpowiadamy jak można zorganizować atrakcyjne i tanie wakacje.

Zaplanuj wakacje marzeń

„Mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił” pisał A. Mickiewicz. I tak właśnie trzeba zaplanować wakacje. Zdecydować czy chcemy je spędzić na słonecznej plaży nad ciepłym morzem, a może lepiej pływać łódką po jeziorach? W dużym kurorcie, a może w wiosce zabitej dechami z dala od cywilizacji?

Jak już podejmiesz decyzję jak i gdzie, to możesz zacząć łowić okazje, by nie wydać za dużo pieniędzy. Możliwości jest wiele, ale największe oszczędności zyskuje się na dojeździe i noclegach.

Jak tanio dotrzeć do celu?

Możliwości jest kilka i wszystko zależy od tego ile czasu chcemy poświęcić na szukanie okazji, jak komfortowo chcemy podróżować.

Najmniej wysiłku kosztuje kupienie biletów lotniczych z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Zniżki są wtedy duże i za niecałe 300 zł można kupić bilety w obie strony na Cypr czy Kretę. Można także szukać okazji w ostatniej chwili.

W okresie wakacji jest także wiele promocji na regularnych połączeniach autobusowych prywatnych przewoźników, więc nad Bałtyk można dojechać za kilkadziesiąt złotych.

Zdecydowanie najtaniej będzie skorzystać z carpoolingu. To coraz popularniejsza forma podróżowania nie tylko w czasie wakacji. Polega na znalezieniu za pomocą aplikacji kierowcy z samochodem, który jedzie tam, gdzie my. Koszt przejazdu to najczęściej koszty paliwa podzielone przez ilość osób uczestniczących w podróży. Tanie wakacje mogą więc być także okazją do nawiązania nowych kontaktów.

Jak tanio mieszkać w komfortowych warunkach?

Luksusowy hotel z basenem i SPA na pewno jest opcją najdroższą, ale i tu można trochę zaoszczędzić, jeśli skorzystamy z opcji last-minute. Na pewno nie będą to tanie wakacje, ale tańsze i nie zawsze dokładnie tam, gdzie zaplanowaliśmy.

Zdecydowanie najtaniej wyjdzie skorzystanie z couchsurfing, czyli wymiana mieszkaniami. Ktoś przyjeżdża do Ciebie, Ty jedziesz do kogoś. Taka wymiana jest całkowicie bez kosztowa. Mieszkania na wymianę najczęściej są mieszkaniami o wysokim standardzie.

Przez portale społecznościowe można także znaleźć atrakcyjne noclegi tylko za pilnowanie domu w czasie wakacji. Z obu opcji można skorzystać zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Osoby, które boją się takich wyzwań i ryzyka, mają jeszcze do wyboru namioty, pola campingowe. Standard będzie niższy, ale ceny dostępne na każdą kieszeń.

Zobacz jaki hotel możesz wybrać na noclegi – jaki-hotel.pl/.

Korzystaj ze zniżek

Wiele miast atrakcyjnych turystycznie oferuje karty zniżkowe uprawniające do tańszych przejazdów komunikacją publiczną, biletów do muzeów oraz do rabatów w restauracjach.

Tanie wakacje to nie mrzonka. W dobie Internetu są całkowicie realne, ale przede wszystkim trzeba szukać atrakcyjnych okazji i podejmować decyzje niemal natychmiast. Za kilka godzin oferta będzie już nieaktualna, bo ktoś okazał się szybszy.

 

Jeden komentarz do “Tanie wakacje – zostań łowcą okazji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *