Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?

Nie od dziś wiadomo, że inwestycje w nieruchomości to najbardziej pewne inwestycje. Pokolenie ludzi młodych coraz chętniej wynajmuje mieszkania, często się przeprowadza. Ceny mieszkań i domów z roku na rok rosną. Są w wielu miastach dzielnice, gdzie cena za 1 metr kwadratowy przyprawia o zawrót głowy. Dlaczego inwestycje w nieruchomości są takie popularne?

Apartamenty inwestycje – pasywny dochód

Nowe mieszkania, prosto od dewelopera, bardzo często kupowane są pod wynajem. Oznacza to, że osoba inwestująca kupuje mieszkanie nie po to, aby w nim mieszka, ale po to, by je wynajmować. Dzięki temu co miesiąc otrzymywać będzie na konto pieniądze z wynajmu, osiągając dzięki temu zysk pasywny. Ponadto rachunki i czynsz również będą niejako płacić się samo rękami osób wynajmujących. Oczywiście, aby mieszkanie przynosiło odpowiednie zyski, konieczne jest zainwestowanie nie tylko w samo mieszkanie, ale także w jego wystrój. Im wyższy standard, tym więcej można za nie dostać. Ponadto po kilku latach będzie możne je sprzedać w zyskiem. Co więcej, posiadając kilka takich mieszkań, w zasadzie można utrzymywać się wyłącznie z zysków spływających z wynajmu.

 

Mrożenie pieniędzy na czarną godzinę

Nic nie jest tak pewne, jak nieruchomości. Nawet jeśli jest kryzys i wiele budynków traci na wartości, to kryzys kiedyś się kończy i mieszkania, które w danym czasie są niewiele warte, za kilka lat mogą być bardzo drogie. Ponadto zależy to również od wielu czynników takich jak inwestycje w okolicy, powstające centra handlowe, drogi, fabryki, czyli wszystko, co może przyciągać bądź odpychać ludzi. Jednak pieniądze włożone w mieszkanie zawsze w nim pozostaną i w chwili osobistego kryzysu zawsze można mieszkanie sprzedać.

Dodatkowo nieruchomości inwestycyjne w postaci domków i działek to dodatkowo bardzo dobra inwestycja w ziemię. Nawet jeśli budynek postawiony na danym terenie przestani przynosić zyski lub popadnie w ruinę, ziemia zawsze ma swoją wartość.

 

Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?
Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?

Rosnące zainteresowanie inwestycjami mieszkaniowymi sprawia, że deweloperzy budują całe osiedla z myślą właśnie o takich inwestycjach. Miasta rozrastają się wciąż o nowe miejsca do mieszkania i inwestowania pieniędzy, a wielu przedsiębiorców szuka tam miejsca do pomnożenia majątku. Warto pamiętać, że rynek nieruchomości pomimo swej chwiejności to jeden z najbardziej solidnych filarów inwestycyjnych.

One thought on “Inwestycja w nieruchomości – dlaczego warto?

  • 9 sierpnia 2019 at 19:42
    Permalink

    Ale co się bardziej opłaca wynajem apartamentów krótkoterminowy czy też długoterminowa opcja. Gdzie lepszy zysk?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *