Badanie pH moczu – sprawdź zakwaszenie organizmu.

Mierząc pH moczu, możesz sprawdzić zakwaszenie swojego organizmu. Sprawdzenie pH moczu jest zasadniczo najłatwiejszym i dostatecznie dokładną metodą ustalenia poziomu zakwaszenia organizmu.

Zakwaszenie organizmu (niskie pH) to popularny od kilku lat termin. Przewija się on często w wielu informacjach medycznych. Zakwaszenie wpływa na otyłość, łamliwe paznokcie, częste infekcje, oraz na wiele innych chorób i schorzeń. Powodować może w tym nawet za osteoporozę. Niedobory pokarmowe, zła dieta to czynniki odpowiadające za ten problem, a wynikiem tej nieprawidłowości organizmu są różnego typu schorzenia.

Czytaj na stronie http://www.prasa24h.pl/16468/objawy-zakwaszenia-organizmu.html.

Kwaśny odczyn (niskie pH) może oznaczać zakwaszenie lub odwodnieniu. Odczyn zasadowy (podwyższone pH moczu) jest nieraz przejawem przewlekłej niewydolność nerek czy hiperkaliemii.

 

Branża medyczna uznaje, że większa część osób chorujących na raka ma silnie zakwaszony organizm — poniżej 4,5 pH moczu. Z chemicznego i biologicznego puntu widzenia, nie może być by komórki rakowe, rozwijały się w organizmie, który jest zasadowy (alkaliczny) i odpowiednio dotleniony.

Pij herbaty.

 

Do badania pH moczu wykorzystujemy papierki lakmusowe – do kupienia na stronie. Dzięki nim możemy dokonać samodzielnego sprawdzenia pH naszego organizmu, jest to badanie orientacyjne, szybkie, wygodne.

 

Tego typu badanie może pomóc określić stan równowagi kwasowo-zasadowej organizmu w warunkach domowych. Badanie pH moczu pozwala go określić z dużym przybliżeniem. Pomiar jest prosty dzięki szczegółowej instrukcji załączonej do papierków.

 

Dzięki papierkom lakmusowym można określić stan zakwaszenia organizmu. Pomiary powinno się prowadzić co najmniej przez dwa tygodnie, kilkakrotnie w ciągu dnia. Pamiętajmy, aby systematycznie nanosić wyniki przeprowadzanych badań.

 

Wartość pH moczu jest bardzo rozległy i wynosi 4,5–8,0. Dla pH moczu norma nie jest zatem jednoznacznie zdefiniowana. Wartości pH moczu zależą od pory dnia. Poziom pH moczu sprawdza się rano przed spożyciem jakichkolwiek posiłków i napojów, między posiłkami oraz wieczorem. Optymalna wartość pH moczu w ciągu dnia powinna wahać się pomiędzy 6,5-7,5.

Czytaj – czym są porady?

Według Friedricha Sandera analizę sprawdzanego moczu powinno się wykonać według rytmu dziennego. Albowiem w zdrowym organizmie o różnych porach dnia, różna ilość kwasów i zasad jest wydalana z moczem. Na bazie kliku (np. pięciu) różnych prób powstaje krzywa. W każdym z badań określany jest stosunek procentowy ilości kwasów do zasad.

Pierwszy pomiar moczu dokonać należy zaraz po przebudzeniu, na czczo – przed posiłek czy też spożyciem napojów. Poranny mocz winien mieć najniższe pH, czyli w najwyższym stopniu kwasowy charakter (pH ok. 6 – 6,5).

Drugą próbę moczu powinno się przeprowadzić najpóźniej 2 do 3 godzin po śniadaniu. Wartości pH, moczu powinny być lekko zasadowe (pH ok. 7,1).

Trzeciego pomiaru warto dokonać przed obiadem. W tym czasie część zasad posłużyła już do zneutralizowania śniadaniowych kwasów (wynik pH ok. 6,8). O tej porze dnia wraz z moczem usuwane są z organizmu nie tylko kwasy, ale także zasady. Na wartość tego testu wpływa również kondensacja kwasów, które powstają w trakcie stresu i napięcia w pracy.

Czwarty pomiar powinno się dokonać po obiedzie. Wartość pH w tym badaniu powinna być wysoka, czyli zasadowym – powyżej 7 pH.

Piąty pomiar należy wykonać w godzinach 18-19, przed kolacją. Wynik pH powinien wskazywać lekko kwaśne środowisko (ok. 6,9).

Przy przeprowadzanym badaniu ważna ilość jest spożywanych posiłków (najlepiej, aby to były 3 posiłki, bez przekąsek). Wartości pH zależą od pory dnia i rodzaju spożywanego pokarmu, posiłku.

  • Więcej na ten temat odszukać można pod adresem https://ptbo.edu.pl/ pod którym opublikowano inne dane i szczegóły.

Wynikiem otrzymanego diagramu badania powinna być krzywa dnia, która powstaje z pięciu prób moczu. U zdrowego człowieka tworzyć swoisty zygzak (podwójny garb). Wyniki badanego pH moczu powinno być alkaliczne (zasadowe – wyniki wysokie – powyżej 7 pH) dwa razy w ciągu dnia. To właśnie punkty szczytowe garbów, badania moczu po posiłkach. Przy analizie wyników kluczowy jest przebieg krzywej. Nie tylko odczytane wartości pH, gdyż wielkości pH w czasie dnia mogą być inne w zależności od aktualnej diety.

Jeżeli wygląd krzywej jest właściwy, oznacza to, iż nasz organizm jest w stanie regulować gospodarkę kwasowo-zasadową. Nie mając odpowiedniego wyniku lub też wartości pH są niepokojące. Należy zastosować odpowiednie diety w celu uregulowania naszego zdrowia.

 

Dieta reguluje, wpływa na pH moczu.
Dieta reguluje, wpływa na pH moczu.

 

Na pH moczu wpływa szczególnie dieta, jaką stosujemy. Przy diecie mieszanej pH waha się w granicach 5,5 do 6,6. Dieta bogato w białko sprawia zakwaszenie moczu do 5,2 pH, a dieta warzywno-owocowa alkalizuje mocz do 8 pH. Dieta jarzynowa obniża (większe pH moczu), dieta mięsna zwiększa kwaśność moczu (niskie pH).

Sprawdzenie pH moczu jest z reguły najłatwiejszym i dostatecznie dokładną metodą ustalenia poziomu zakwaszenia organizmu. Dietą natomiast można w dosyć łatwy sposób to równoważyć, jeśli zajdzie taki wymóg. Zasada jest prosta: im więcej surowych warzyw oraz wody będziemy spożywali a mniej kawy/herbaty/napojów gazowanych, produktów mlecznych to pH organizmu będzie bardziej zasadowe (alkaliczne).

Pamiętaj sama wiedza, nie prowadzi do uzdrowienia naszego organizmu. Należy ją wykorzystać i wprowadzić w życie, wykorzystać.

 

Jak dbać o swoje zdrowie.
Jak dbać o swoje zdrowie.

 

 

3 komentarze do “Badanie pH moczu – sprawdź zakwaszenie organizmu.

  • kupuje sobie na konopiafarmacjapl łuskane nasiona konopi takie 250 gram. Mam dietę na niedoczynność tarczycy i te nasionka uzupełniają niedobory minerałów. Soda np; nie przyjmie się z pokarmem bo zmienia właściwości w żołądku. Trzeba dietą działać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *