Poradnik – jak niemożliwe załatwić od ręki?

Nikt nie jest wolny od problemów. Kierowca, ksiądz, lekarz, gospodyni, uczeń czy muzyk – każdy niezależnie od wieku ma jakieś zmartwienia. Nie ma jednak co się nimi załamywać, tylko próbować je rozwiązać. Jak? Odpowiedź znajdziemy w poradniku „Niemożliwe załatwiam od ręki” Williama Gruffa.

 

 

Williama Gruff rozkłada na czynniki pierwsze najróżniejsze sytuacje, które dopadły nas w przeszłości, albo dopiero nadejdą. Niekiedy przewidujemy problem, wydaje nam się, że nie ma szans na poprawę. Dzięki książce odnajdziemy wyjścia z różnych sytuacji. Książka pozwala spojrzeć z odmiennej perspektywy na absorbujące nas sprawy. Wtedy łatwo o uśmiech, kiedy okazuje się, że rozwiązanie było tak blisko, a my mimo to na nie wpadliśmy.

 

Autor w pewnym momencie przyrównuje problemy do przemijających pór roku. Wszystko ma swój początek i koniec. Tak samo jest z kłopotami – rozwiążemy jeden, a za chwilę pojawi się drugi. Ten jednak podobnie jak pierwszy, także zniknie, przeminie.

 

William Gruff przekazuje szczegółowe, praktyczne porady, przemyślane ćwiczenia. Pozwalają one na na łatwiejsze nauczenie się poszczególnych etapów rozwiązywania problemów, a w ostateczności zmierzenie się z wszelkimi przeszkodami. Niespodziewane trudności, wymagające od nas spontanicznych, ale niekiedy niełatwych decyzji mogą przytrafić nam się wszędzie. Dzięki niewielkich rozmiarów książce także wszędzie możemy mieć gotowe rozwiązanie – w plecaku, torbie czy kieszeni.

Co warto wiedzieć, autor czerpał pomysły z własnego życia. Dlatego wiele z wydarzeń przedstawionych w poradniku okazuje się bliźniaczo podobnych do tych, z jakimi sami musimy się zmagać.

 

Pisarz zachęca czytelników do przyznawania się do własnych błędów. Nikt nie jest „alfą i omegą”. Każdy z nas bierze odpowiedzialność za swoje czyny i słowa. Powinniśmy więc schować swoje ego do kieszeni i zacząć działać.

Czytasz ebooki? Zapraszamy na stronę https://coczytamy.pl – tu kupisz ebooki w dobrych cenach.

Głównym założeniem poradnika jest przekazanie czytelnikowi narzędzi, dzięki którym będzie mógł w pełni świadomie podejmować decyzje, pracować nad swoim charakterem, a przede wszystkim stawać w obliczu problemów, z którymi spotyka się każdego dnia. Oczywiście trzeba być realistą i nie można zakładać, że po przeczytaniu książki nasze problemy znikną. To wymaga codziennej, systematycznej, świadomej pracy w tym kierunku, a przy pomocy zawartych w książce ćwiczeń staje się to o wiele łatwiejsze. Jak podkreśla Gruff, nie od razu dojdzie się do mistrzostwa. Potrzeba przy tym wiele wytrwałości, samozaparcia i odpowiedniego podejścia, które książka „Niemożliwe załatwiam od ręki” gwarantuje.

Szukasz informacji na temat rozwoju osobistego zobacz na – http://www.rozwojosobisty.net.pl/

William Gruff – aktor, scenarzysta, producent. Jako dziecko, odpowiadając na pytanie: kim chce być, stwierdził, że sobą i wszystkimi równocześnie, dlatego też został aktorem. Uwielbia rozmawiać sam ze sobą, często za pośrednictwem postaci, w które się wciela bądź udziela im głosu. Spokojny obserwator mający tyle samo lat, co wiosen, a zarazem realista nienawidzący bezproduktywności i cierpliwie dążący do osiągnięcia swoich celów.

Czytaj – czym są porady?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *