Mata do jogi – jak wybrać odpowiedni model?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kauczukową matę do jogi i pozostałe akcesoria? Nie jest to łatwe zadanie, ale znając kilka podstawowych wskazówek można uniknąć przykrych niespodzianek, wybierając produkty idealnie dopasowane do swoich potrzeb. W nowym artykule wyjaśniamy, jakie wymagania powinna spełniać profesjonalna mata do jogi.

Mata do jogi – kauczukowa mata czy maty korkowe?

Mata do jogi to fundament każdej praktyki. Wybierając matę, uwagę powinniście zwrócić przede wszystkim na grubość, materiał oraz przyczepność. Grubsze maty zapewniają lepszy komfort podczas leżenia i kładzenia się na nich. Jeśli jednak praktykujesz jogę głównie w podróży, zdecyduj się na cienką matę, łatwą do zrolowania i przenoszenia.

mata do jogi
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Mata powinna być wykonana z trwałego materiału, odpornego na ścieranie i wilgoć. Antypoślizgowa powierzchnia zapewni stabilność podczas różnorodnych pozycji jogi. Warto także zwrócić uwagę na to, jaki wpływ na środowisko wywiera dany produkt – na rynku dostępnych jest mnóstwo mat z ekologicznych materiałów. Wysokiej jakości maty i akcesoria takie jak pasek do jogi możecie zamówić na sklepjogina.pl.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Przeznaczona do jogi mata z naturalnego kauczuku – czemu warto?

Maty do jogi są produkowane z różnych materiałów – np. PVC, TPE, kauczuku naturalnego, czy korka. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, sprawiające, że sprawdzają się w nieco innych zastosowaniach.

  • PVC jest trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, ale nie zawsze jest produkowane bezpieczny dla środowiska. Może to okazać się sporym minusem dla osób zwracających dużą uwagę na ;
  • TPE to bardziej przyjazna dla środowiska alternatywa, zazwyczaj lepsza dla alergików, ale może być mniej trwała niż PVC;
  • kauczuk naturalny jest trwały i antypoślizgowy, ale może wymagać specjalnej pielęgnacji. Ważną zaletą okazuje się też fakt, że jest to materiał ekologiczny.
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Idealne do praktyki jogi – kauczukowe profesjonalne maty  

Kauczukowa mata do jogi doskonale absorbuje wstrząsy, chroniąc stawy i kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę, ale też dbających o zdrowie i chcących zminimalizować ryzyko kontuzji podczas praktyki jogi. Kauczuk naturalny jest również znany ze swojej trwałości, co oznacza, że mata będzie długo utrzymywać się w doskonałej kondycji nawet przy regularnej praktyce. Maty z kauczuku są zazwyczaj wolne od szkodliwych substancji chemicznych, co okaże się ważnym atutem dla osób z alergiami czy wrażliwą skórą.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Szukasz podstawowej maty? Dowiedz się, jaka powinna być grubość maty

Pamiętajcie, że akcesoria takie jak mata czy wałek do jogi powinny być dostosowane do waszych potrzeb i poziomu zaawansowania. W miarę postępów możecie dostosowywać rodzaj akcesoriów i maksymalnie wykorzystać potencjał tej pięknej praktyki.

Zdjęcie główne: Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *