Jak odpowiednio ubrać się na kort tenisowy?

Jedną z pierwszych rzeczy przed pojawieniem się na korcie tenisowym, tuż po zakupie rakiety do tenisa, powinno być kupno odpowiedniej koszulki, która to z pewnością będzie ułatwiać nam grę. Warto więc wcześniej sprawdzić, jakie cechy powinny mieć odpowiednie koszulki, które staną się przyjacielem każdej osoby.

Swoboda ruchu

Niezależnie od tego, które koszulki do tenisa będą interesować nabywcę, zawsze powinien on zwrócić uwagę na to, czy będzie miał on/ona zapewnioną całkowitą swobodę ruchów. Nie ma co zaprzeczać, ale w przypadku gry na korcie, do czynienia ma się z dużym zakresem ruchów. Chyba nikt nie chciałby w przyszłości narzekać na to, że przegrał mecz, ponieważ nie mógł odpowiednio manewrować rakietą. Dlatego też trzeba tak dobierać koszulkę na tenisa zgodnie z rozmiarem, który nosi się na co dzień. Gwoli pewności, przed zakupami, warto wykonać odpowiednie pomiary (m.in. jeżeli chodzi o szerokość klatki), aby mieć pewność co do tego, że wybiera się produkt prawidłowy rozmiarem.

Bawełna czy syntetyk?

Odwieczny dylemat, który chyba nigdy nie zostanie rozwiązany. A to z tego względu, że obydwa rodzaje materiałów mają swoich fanów, jak również przeciwników. Bawełna jest dobra, ponieważ jest naturalna. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych jest niskie. Tego typu koszulki posiadają jednak szwy, które przy dużej ilości potu mogą podrażniać ciało. Dlatego bawełniane koszulki do tenisa powinny być jednak nieco luźniejsze. Koszulki tenisowe z materiałów syntetycznych nie są też złą opcją. Tym bardziej, że w dużej mierze mówi się o tym elementach, które posiadają bezuciskowe szwy. Do tego, zdecydowana większość z nich wyposażona jest w nowoczesną technologię odprowadzania wilgoci. Syntetyk pozwala również na wybór koszulek, które są bardziej dopasowane do kształtu ciała człowieka.

Jaki krój?

Patrząc na sklepy, łatwo dojść do wniosku, że obecnie można kupić koszulki do tenisa o różnym kroju. Mowa tutaj o klasycznych t-shirtach, jak również tank topach. Która z tych koszulek będzie lepsza? Jest to już indywidualną sprawą. Tank topy polecane są w szczególności na upalne dni. Chociaż są takie osoby, które w ogóle się w nich nie czują i przez cały okrągły rok, wolą postawić na klasykę. Luźne t-shirty, jakie uszyte są z odpowiednich materiałów. Obecnie ma się do czynienia z tak szerokim asortymentem, że każda osoba na pewno wybierze dla siebie coś, w czym z powodzeniem będzie mogła grać w tenisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *