Sposoby modelowania wyglądu ust

Modelowanie ust to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jego przeprowadzenie nie wymaga zastosowania narkozy ani pobytu w szpitalu na obserwacji, niewielkie jest też ryzyko ewentualnych powikłań. Za to efekty są praktycznie natychmiastowe. Nawet niewielka z pozoru ingerencja może przynieść spektakularny efekt pełnych, zmysłowych warg, o których marzy wiele osób.

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że modelowanie ust i ich powiększanie to niezupełnie to samo. Jeśli są symetryczne i wyraźnie zarysowane, oczywiście można je powiększyć – pytanie tylko po co. O ile zaś modelowaniu w pewnym stopniu zawsze towarzyszy efekt delikatnego powiększenia, o tyle istotą tego zabiegu jest przede wszystkim nadanie bądź przywrócenie ustom atrakcyjnego wyglądu.

W zależności od potrzeb i preferencji danej pacjentki można to osiągnąć na co najmniej kilka sposobów. Niektóre panie rzeczywiście pragną powiększyć zbyt wąskie usta, które bywa, że postarzają, nadając twarzy nieco surowy wygląd. Inne chcą skorygować kształt warg i nadać im harmonijne proporcje, np. w związku z występowaniem wyraźnej asymetrii. Modelowanie potrafi też wygładzić zmarszczki wokół ust i podnieść ich opadające z wiekiem kąciki, a także wzmocnić ich kontur i ożywić czerwień wargową.

 

Nowoczesne metody

Jeszcze całkiem niedawno jedynym rozwiązaniem problemu niesatysfakcjonującego wyglądu tej części ciała była operacja chirurgiczna. – Obecnie jednak istnieje sporo metod modelowania ust, które wymagają jedynie od kilku do kilkunastu wkłuć cienką miękką igłą albo kaniulą w znieczuleniu miejscowym i wprowadzenia do tkanki ust specjalnych wypełniaczy – mówi ekspert z Kliniki Chęciński w Warszawie.

W tej chwili odchodzi się już od stosowania wypełniaczy stałych, jako że nie da się w ich przypadku poprawić efektów, gdyby te okazały się dla pacjentki nie dość zadowalające. W odwrocie znalazł się też popularny swego czasu botoks, ponieważ udoskonalono już o wiele bardziej naturalne sposoby korekcji wyglądu ust – pod względem zarówno substancji wypełniającej, jak i ostatecznych rezultatów.

 

Ostrzykiwanie tłuszczem

Jednym z tych sposobów jest wstrzyknięcie w usta pobranego z innego obszaru ciała pacjentki tłuszczu. Ryzyko wystąpienia ewentualnych reakcji alergicznych zostaje zredukowane tutaj do minimum, a efekty utrzymują się o wiele dłużej niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody. Minusem jest jednak wysoka wchłanialność tłuszczu, która stwarza konieczność kilkakrotnego powtórzenia zabiegu, zanim osiągnie się upragniony rezultat, a także fakt, że tłuszcz ten może wchłaniać się w nierównomierny, trudny do przewidzenia sposób.

 

Kwas hialuronowy

Znacznie bardziej popularnym wypełniaczem jest więc kwas hialuronowy. Ta w pełni naturalna substancja zasadniczo występuje już w naszej skórze, a podana podczas zabiegu po pewnym czasie (od kilku do kilkunastu miesięcy) stopniowo ulega wchłonięciu. Zabieg ten trwa około 20 minut i niemal natychmiast przynosi oczekiwany efekt. Na ostateczny wynik należy poczekać około dwóch tygodni, w którym to czasie znikają ewentualne drobne zasinienia, zaczerwienienia lub obrzęk, a kwas hialuronowy „układa się” w tkance zgodnie z założeniami pacjentki i lekarza medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *