Mezoterapia skóry głowy

Przeglądając kolorowe czasopisma, internetowe portale, czy po prostu oglądając telewizję, często zachwycamy się wyglądem gwiazd – mamy wrażenie, że czas ich omija. Nie jest to dzieło przypadku – celebryci chętnie korzystają z medycyny estetycznej i przeróżnych zabiegów kosmetycznych, by zadbać o młody wygląd. Jedną z metod, która staje się bardzo popularna nie tylko wśród naszych idoli, jest mezoterapia. W medycynie wykorzystywana jest od lat. Jej istota jest z pozoru bardzo prosta: wstrzykujemy małe dawki substancji leczniczej w miejsce dotknięte zmianami lub miejsce, które chcemy uchronić przed starzeniem się skóry. Dostarczamy substancje odżywcze za pomocą śródskórnych zastrzyków, dzięki czemu możemy na przykład zapobiec wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu, niwelować rozstępy, czy potrądzikowe blizny. W naszym artykule skupimy się na tym pierwszym zagadnieniu – przygotowaliśmy krótki artykuł o mezoterapii skóry głowy.

Poprawa kondycji skóry głowy

Mezoterapia kwalifikowana jest jako zabieg leczniczy i ma na celu poprawę kondycji skóry, a także wspomóc jej regenerację.

Wprowadzamy odpowiednio dobraną mieszankę substancji czynnych w skórę – w przypadku mezoterapii skóry głowy naszym celem jest zapobieganie wypadaniu włosów. Na mezoterapię decydują się nie tylko kobiety, ale także panowie, ponieważ jest to profilaktyka łysienia. Dodatkowo mezoterapia poprawia mikrokrążenie skóry głowy i stymuluje wzrost nowych włosów. Zabieg jest polecany przede wszystkim osobom, które dotyka łysienie androgenowe i plackowate, a także pacjentom, u których występuje wypadanie włosów na skutek zmian hormonalnych, słabego krążenia, a także czynników mechanicznych – mówi nam przedstawicielka Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy.

Dlaczego warto wybrać mezoterapię igłową?

We wczesnych fazach stanów chorobowych możemy spotkać się z zaleceniem, by skorzystać z mezoterapii bezigłowej. Jest ona jednak mniej skuteczna, a w przypadku zmian zaawansowanych i długotrwałych może nie przynieść korzystnych efektów. Co dokładnie zostanie wstrzyknięte w naszą skórę? Są to odpowiednio skomponowane preparaty mineralne, witaminy, substancje odżywiające włosy oraz leki przeciwzapalne w przypadku łysienia. Zabiegi są przeprowadzane w seriach, a ilość zabiegów jest dostosowana indywidualnie do potrzeb pacjenta i stopnia ew. powikłań chorobowych. Jedyne przeciwwskazanie do wykonania zabiegu mezoterapii to uczulenie na stosowane preparaty oraz stany ropne skóry, a także cukrzyca. Przed zabiegiem nie należy zażywać leków, które zmniejszają krzepliwość krwi, np. aspiryny. Po mezoterapii skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak zaczerwienienie szybko znika, a skóra szybko wraca do stanu sprzed zabiegu. Jeśli więc zaobserwujemy u siebie niepokojące wypadanie włosów, warto zdecydować się na wizytę w przychodni, która ma w swojej ofercie mezoterapię igłową skóry głowy. Zabieg z pewnością przyniesie nam oczekiwane efekty – a te efekty z kolei poprawią nasze samopoczucie i samoocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *