Jak zacząć pić wodę? Sposoby na wyrobienie nawyku picia wody.

Każdy zapewne wie, że trzeba pić wodę, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Niestety wielu ludzi bagatelizuje ten fakt i nie wykonuje żadnych kroków, aby zacząć pić wodę. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zwykłe zmęczenie czy ból głowy może być skutkiem niedostatecznego nawodnienia organizmu.

 

Pij wodę na zdrowie.

Krótko mówiąc, wodę trzeba pić ze względów zdrowotnych. Woda bierze udział w wielu procesach życiowych oraz buduje każdą komórkę naszego organizmu. Niestety organizm nie potrafi jej magazynować, trzeba ja ciągle dostarczać, dłużej niż kilka dni nie przeżyjemy bez niej. Woda wspomaga trawienie, ułatwia odchudzanie oraz oczyszcza organizm z toksyn. Poza tym poprawia kondycję fizyczną oraz reguluje temperaturę ciała.
W przypadku gdy organizm jest niedostatecznie nawodniony, występuje zmęczenie, ból głowy, a także wzrasta ciśnienie i poziom cholesterolu. Pojawiają się także problemy skórne i zmarszczki, ponieważ woda nawilża skórę.

Co zrobić, żeby wyrobić nawyk picia wody?

Wyrobienie jakiegokolwiek nawyku wymaga wysiłku, skupienia i czasu. Trzeba wpasować picie wody w schemat każdego dnia. Dzień należy zacząć od szklanki wody z cytryną, na lodówce warto mieć kartkę przypominającą o wypiciu wody. Można również ustawić sobie przypomnienie w telefonie Lu zainstalować aplikację przypominającą o wypiciu wody.

Najlepiej wszędzie nosić ze sobą wodę, można kupować wodę w butelkach lub nabyć butelkę filtrującą wodę kranową np. Brita, Dafi, Water to-go. Poza tym trzeba po prostu zacząć myśleć, o tym co robimy, w każdej godzinie dnia. Warto zacząć zadawać sobie w myślach pytanie „kiedy ostatnio piłam/piłem wodę?”.

Jeśli nie lubimy wody, dodajmy jej smaku owocami, miętą lub zielonym ogórkiem. Ciekawym rozwiązaniem w letnie dni, jest dodawanie zamrożonych owoców do wody, stają się one wtedy kostkami lodu.

Dobrze jest wyrobić nawyk wypicia połowy szklanki wody przed jakąś ważną rzeczą np. przed wyjściem z domu, przed położeniem się spać. A w miejscu gdzie spędzamy najwięcej czasu, warto postawić butelkę wody, zwiększy to prawdopodobieństwo, że będziemy ją pić.

Pomocne jest zrobienie tabelki na cały tydzień i odhaczanie każdej wypitej szklanki wody. Picie wody to nawyk, którego można się nauczyć w ciągu kilku bądź kilkunastu dni, wystarczy chcieć i zacząć działać.

Jeden komentarz do “Jak zacząć pić wodę? Sposoby na wyrobienie nawyku picia wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *