O czym pamiętać przy aranżacji wnętrza w rustykalnym stylu

Wystrój wnętrz powinien być w całym domu lub mieszkaniu jednolity, a przynajmniej podobny – gwarantuje to dobre samopoczucie. Dlatego wybór stylu, w jakim urządzimy wnętrza, powinien współgrać z tym, „co nam w duszy gra”. Od wielu lat często wybieranym sposobem wystroju wnętrz jest styl rustykalny. Na czym on polega i o czym trzeba pamiętać, gdy będziemy urządzać dom w tym stylu?

 

Na czym polega styl rustykalny?

Nasze wnętrza bardzo często są odzwierciedleniem naszych marzeń. Dlatego tak ważne jest, by od samego początku uważniej podchodzić do zaplanowania całej przestrzeni w mieszkaniu czy domu w taki sposób, by konkretne pomieszczenia mogły złożyć się w całość.

Czym właściwie charakteryzuje się ten styl? Z pewnością dla wielu osób zaskoczeniem wyda się fakt, że wykorzystanie go powoduje, że dana przestrzeń prezentuje się niezwykle ciepło i przytulnie. Doskonale sprawdzi się więc w dużych pomieszczeniach, w których poczucie ciepła i komfortu pozostawiało wcześniej wiele do życzenia.

 

Sielskie życie na wsi

Styl rustykalny to przede wszystkim nawiązanie do życia i domu na wsi, bogatego w ciepło i przytulność. Składa się na to odpowiedni dobór materiałów, kolorów i urządzanie całości z prostotą. Ogromną wagę przywiązuje się do drewna: we wnętrzach urządzonych w tym stylu spotkać można zarówno belki stropowe, drewniane proste meble, jak i deski podłogowe. Wszelkiego rodzaju wady drewna, takie jak sęki, dodają uroku i upewniają w naturalności wykorzystanych materiałów. Bardzo często pasujące do tego stylu meble można spotkać w sklepach i u importerów mebli kolonialnych, takich jak Meble Ramadan, ponieważ oferują one meble z naturalnego drewna, które często wygląda tak, jak by jeszcze kilka dni temu rosło i było drzewem – czyli żywo i naturalnie.

 

Dla kogo?

Styl rustykalny doskonale sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu. Jeśli tylko ktoś kocha naturę, a urządzenie domu z bardzo dużą ilością drewna będzie spełnieniem jego marzeń, spokojnie może zdecydować się właśnie na ten styl. Proste wnętrza, w których cegła i drewno odgrywają bardzo dużą rolę, będą mogły dać poczucie ciepła i komfortu. Można je zestawić z różnymi dodatkami, takimi jak naturalne wiklinowe kosze, czy meble. Doskonale sprawdzą się ręcznie wyszywane obrusy, serwety czy poduszki. Styl rustykalny to doskonale rozwiązanie dla kogoś, kto po powrocie do domu chciałby się poczuć ciepło i komfortowo. Stąd też nawiązanie do wszystkiego, co naturalne, nawet jeśli chodzi o ozdoby i uzupełnienie całego wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *