Jak pielęgnować psy długowłose?

Pies to w opinii wielu osób najlepszy przyjaciel człowieka. Jest w tym oczywiście dużo racji, jednak warto dbać o takie zwierzęta, aby czuły się one w towarzystwie ludzi jak najlepiej.

Przede wszystkim problem pojawić może się wtedy, gdy w posiadaniu ma się psa długowłosego. Jest to bardzo reprezentatywny pies, ale trzeba wiedzieć jak zadbać o jego włosy, ale też o psa jako całość. Warto skupić się przede wszystkim na tym, co powinno robić się w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, aby pies był zadowolony. Zacząć należy od czesania. Psy długowłose posiadają bardzo długą sierść, bardzo ważne jest to, aby do czesania używać odpowiednich akcesoriów. Powinny to być specjalne grzebienie oraz szczotki, które nie posiadają na końcu kulek. Idealnie sprawdzą się one w praktyce, a pies nie będzie narażony wtedy na cierpienie. Jego włosy odpowiednio się rozczeszą, będą bujne, atrakcyjne i przede wszystkim estetyczne.

Kąpiel psa długowłosego

Właściciele takich psów nie mogą również zapomnieć o regularnych kąpielach swoich pupili. Warto mieć na uwadze to, że sierść u psów długowłosych jest bardzo gruba, dlatego warstwa wierzchnia może wydawać się podczas kąpieli mokra, jednak pod spodem często ukrywają się suche włosy.

Jak widać strumień wody należy po skórze psa rozprowadzać bardzo dokładnie, aby kąpiel została przeprowadzona profesjonalnie. Psa należy kąpać w wannie, jednak powinno się go cały czas trzymać na smyczy, ponieważ psy posiadające długie włosy często mogą uciekać z wanny i narobić w łazience trochę szkód. Psa następnie należy dokładnie osuszyć oraz wytrzeć jego ręcznikiem, który powinien być odłożony w inne miejsce, niż ręczniki domowników, aby przypadkiem ich nie pomylić. Dzięki temu piesek będzie pachnący oraz zadbany, a co najważniejsze szczęśliwy.

Odżywki dla psów

Ważne jest także to, aby własnym pupilom kupić odpowiedniej jakości odżywki do włosów, które powinny być nakładane na włosy psów po kąpieli. Wtedy też nie będzie się miało jakichkolwiek problemów z tym, aby włosy rozczesać.

Na takich odżywkach nie powinno oszczędzać się pieniędzy, ponieważ jedynie dzięki tego typu kosmetykom można odpowiednio zadbać o psy długowłosy. Włosy takich psów nie będą się między sobą kleić, a więc osiągnie się zamierzony efekt. Zabronione jest używanie szamponów dla ludzi podczas kąpieli psów, ponieważ nie są one przeznaczone dla zwierząt, o czym należy pamiętać na każdym kroku. Stosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, iż problemów z pielęgnacją psów długowłosych nie będzie miało się żadnych. 

Firmy zajmujące się pielęgnacją psów:

  • Psi Fryzjer – https://psifryzjerkrakow.pl/
  • Psy-Pies.com – pielęgnacja psów
  • Perros – salon pielęgnacji psów
  • Dog House – profesjonalna pielęgnacja psów
  • Pielęgnacja psów – Teri

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *