Jak dobrać skarpety do garnituru i nie tylko?

Panowie dużą wagę przykładają do tego, jak wyglądają. Ich wizaż jest bardzo ważny szczególnie, gdy wykonuje się zawód, który wymaga od mężczyzn odpowiedniej prezencji zewnętrznej. Warto się więc zastanowić poważnie nad tym, jak konkretnie powinno dobierać się skarpetki do swoich garniturów, ale też do innych elementów odzieży.

Cały sekret opiera się na tym, aby skarpetki pasowały do spodni, które noszone są przez danego mężczyznę, choć coraz częściej odstępuje się od tej właśnie reguły. Pierwszą poważną kwestią, którą należy poruszyć jest długość skarpetek. Przy garniturach, a więc spodniach garniturowych skarpetki powinny być dość długie, gdyż noga nie powinna być wtedy w żaden sposób odsłoniętą. Z kolei zakładając krótkie spodenki warto zakładać tzw. stopki, aby skarpetek prawie w ogóle nie było widać spoglądając na buty danego mężczyzny.

 

Kolor skarpetek

Osoby na co dzień zakładające garnitury, a więc np. biznesmeni zwracają uwagę na to, jakie skarpetki zakładają na spotkania biznesowe. Powinny być one eleganckie, ale co najważniejsze w dzisiejszych czasach odchodzi się od jednolitego koloru, np. czarnego, czy też niebieskiego, w zależności od tego w jakim kolorze posiada się garnitur. Coraz częściej wykorzystywane są kolorowe skarpetki, które są oznaką tego, iż biznesmen jest otwarty na ludzi, ma poczucie humoru, ale też nie stresuje się ważnymi spotkaniami. W ten sposób można zbudować pewniejsze relacje z innymi ludźmi, otworzyć się na nich, a co za tym idzie rozmowy biznesowe przebiegają zdecydowanie swobodniej. Niektórzy jednak wolą nie odstępować od przyjętych reguł, np. na ślub idealnie sprawdzą się skarpetki w kolorze butów oraz spodni. Posiadając np. czarne buty i spodnie, również skarpetki powinny być wtedy czarne.

 

Skarpetki z ciekawymi wzorami

Osoby na wyższych stanowiskach bardzo często decydują się również na skarpetki z ciekawymi i mocnymi wzorami w intensywnych kolorach. Nie na każdym spotkaniu będą one jednak idealnym wyborem, zakładać można takie skarpetki wtedy, gdy zna się drugą osobę, a więc najlepiej jest zakładać jest w sytuacjach, które nie są zbyt zobowiązujące. W przeciwnym razie powinno używać się skarpetek modnych oraz eleganckich, z reguły są to skarpetki czarne, które idealnie pasują do różnorakiej odzieży i mężczyzna czuje się w nich pewnie. Każdy ma jednak własny gust i odpowiada za preferowany przez siebie styl ubierania. Warto znać się jednak na współczesnej modzie, aby mieć pewność, że nie ubrało się skarpetek, które do danej sytuacji kompletnie nie pasują.

 

Gdzie kupić skarpety? Coraz większa popularnością cieszą się sklepu internetowe, sprzedajemy najpopularniejsze skarpety:

  • Skarpetki dla mężczyzn – https://www.scarry.pl/
  • Nastopy.pl – sklep online
  • Nanushki.com – skarpetki online
  • Spox Sox – internetowy sklep ze skarpetkami
  • Koloroweskarpetki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *