Wszystko, co warto wiedzieć o zamiatarce przed jej kupnem

Profesjonalne sprzęty sprzątające stanowią wielkie ułatwienie w pracy wielu podmiotów. Zadbane i czyste przestrzenie są pożądane w wielu miejscach. Jeśli miotła przestaje być efektywnym narzędziem, wówczas na uwagę zasługuje zamiatarka, która może ją zastąpić. Spójrz, co warto wiedzieć o zamiatarkach przed zakupem.

Do czego służy zamiatarka?

Zamiatarki to urządzenia, których celem jest usunięcie zanieczyszczeń z określonych powierzchni. Zaawansowane modele zamiatarek bez trudu poradzą sobie z zebraniem kurzu oraz piasku. Takie urządzenia będą też świetnym rozwiązaniem do sprzątania chodników i ogrodowych ścieżek, które pokryte są przez dużą ilość suchych oraz wilgotnych liści. Zamiatarki można użyć również do czyszczenia kostki brukowej, asfaltu oraz nawierzchni tarasów pokrytych przez płytki. Wśród dostępnych na rynku modeli zamiatarek są również wersje zimowe, które pozwolą uporać się z zalegającym śniegiem i lodem. Wejdź na stronę: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/zamiatarki/ i poznaj szeroką ofertę zamiatarek dostosowanych do różnych potrzeb.

Jak wybrać zamiatarkę?

Aby wybrać idealną zamiatarkę do swoich potrzeb, należy najpierw je zdefiniować. Na początku warto określić rozmiary czyszczonej powierzchni oraz jej ukształtowanie. Decydując się na konkretny model, spójrz na parametry gwarantowane przez producentów. Na stronie, do której odnośnik umieszczony jest powyżej, znajdziesz zarówno zamiatarki o pojemności zbiornika 45 litrów, jak i 180. Ich wydajność może sięgać 2400 metrów kwadratowych na godzinę, jak i 11500 metrów.

Zwróć uwagę także na inne parametry określane przez producentów. Liczy się na przykład wytrzymałość sprzętu, ergonomiczna konstrukcja uchwytu, która zapewnia komfortową pracę oraz sposób demontażu kosza z nieczystościami. Ważna jest również wytrzymałość obudowy sprzętu, co pozwoli zamiatarce bezpiecznie funkcjonować przez dłuższy czas bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Czym różni się zamiatarka od maszyny czyszczącej?

Maszyny czyszczące i zamiatarki to dwa różne rodzaje urządzeń, które służą odmiennym celom. Maszyny do czyszczenia, zwane także szorowarkami, czyszczą powierzchnię przy użyciu obracającej się głowicy wyposażonej w szczotkę lub pad. Co istotne, urządzenie czyści podłogę wewnątrz pomieszczeń. Wśród maszyn czyszczących można wyróżnić szorowarki jednotarczowe, które dają możliwość czyszczenia podłogi w sposób mechaniczny. Nie posiadają zbiornika na brudną wodę, więc po czyszczeniu należy ją zebrać przy użyciu odkurzacza lub mopa. Mają niewielkie gabaryty i są odpowiednie do pomieszczeń o wielu zakamarkach.

Z kolei automaty szorująco-zbierające to szorowarki automatyczne i wyposażone są w dwa zbiorniki – jeden na wodę z detergentem, drugi na brudną wodę. Po wyczyszczeniu danej powierzchni, automat zbiera zanieczyszczenia do osobnego zbiornika. Takie urządzenia pozostawiają po sobie czystą i suchą powierzchnię, ale mają też duże rozmiary.

Drugim rodzajem urządzeń (czasem też nazywanych dla ułatwienia maszyną do czyszczenia) jest zamiatarka. Porusza się z niewielką prędkością, co pozwala jej na dokładne usunięcie zabrudzeń. Często zamiatarki wyposażone są w obrotowe szczotki dwóch rodzajów – boczne nagarniające i główne walcowe. Pierwsze są odpowiedzialne za zagarnianie śmieci, drugie za to, by dokładnie je sprzątnąć z danej powierzchni. Zamiatarki występują w trzech odmianach – niewielkie, prowadzone ręcznie, wydajne zamiatarki spalinowe oraz ciche i szybkie zamiatarki elektryczne. Rodzaj wybranej zamiatarki zależy od budżetu i wielkości powierzchni do sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *