Poradnik: Jak złapać mysz?

Mysz, choć wygląda niewinnie, to jednak potrafi zrobić niezłe spustoszenie w domu. Zwłaszcza jeśli dostanie się do kuchni… A jeśli ktoś dodatkowo boi się tych gryzoni, to we własnym domu czuje się jak intruz. Dlatego podpowiadamy jak złapać mysz.

 


Nie trzeba nikogo przekonywać, że mysz w domu to zagrożenie. O jej obecności świadczą małe odchody w żywności, nieprzyjemny zapach, pogryzione kable, ubrania, książki. Co najgorsze, myszy szybko się rozmnażają i jeśli w porę nie wyprosimy gryzonia z naszego domu, będziemy musieli walczyć z całą gromadą.

Profilaktyka

Podstawowa zasada, która powinna nam przyświecać jeśli nie chcemy mieć w domu myszy – zamykajmy drzwi. Wystarczy moment by mały intruz przedostał się do naszego domostwa. Zwłaszcza jesienią, kiedy myszy szukają ciepłego schronienia. Warto przed zimą posprawdzać dokładnie nasz dom, czy nie ma w nim szpar, przez które gryzonie mogą dostać się do środka. Można też dodatkowo zainwestować w specjalne ultradźwiękowe odstraszacze na gryzonie. Inną opcją, którą być może warto rozważyć, jest.. kupno kota. Wiadomo jak te osobniki żyją ze sobą. Sama jego obecność powinna być skutecznym straszakiem na gryzonie.

Pułapki

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się myszy jest kupno pułapki. Na rynku dostępne są bardzo różne pułapki, nawet takie, które w humanitarny sposób pozwolą pozbyć się nieproszonych gości ze swojego domu.„Żywołapki” przypominają wyglądem klatkę albo plastikowy pojemnik. Gdy mysz wejdzie do środka, mechanizm zablokuje jej drogę powrotu. Gryzonia można wtedy wypuścić na podwórku.

Inna kategoria pułapek nie jest już tak humanitarna. Drewniane, plastikowe albo metalowe pułapki sprężynowe działają na tej samej zasadzie – umieszczamy na niej przynętę np. kawałek kiełbasy, ser, czekoladkę i czekamy aż mysz się na nią skusi. Przynęta musi być dobrze zamontowana, ponieważ sprytne gryzonie potrafią przechytrzyć ten zabójczy mechanizm. Czasami mysz złapie się po jednym dniu, a czasami dopiero po tygodniu, dlatego trzeba być cierpliwym.

Trutka

Innym popularnym sposobem na pozbycie się myszy jest kupno specjalnej trutki. Należy wyłożyć ją w pomieszczeniu, gdzie grasuje mysz. Najlepiej kupić taką ze środkiem mumifikującym, bowiem jeśli mysz po jej spożyciu zdechnie np. za szafą, nie będzie śmierdzieć. Trutki nie działają od razu – zazwyczaj mysz zdycha po kilku dniach. Jeśli gryzoń usadowił się akurat w kuchni, wtedy może być problem. Mysz ma tam bowiem bogate menu i niekoniecznie będzie chciała jeść trutkę, dlatego dobrze wcześniej wynieść wszystkie produkty spożywcze. Co bardzo ważne – jeśli mamy małe dzieci, trutkę trzeba wyłożyć w odpowiednio zabezpieczonym, trudno dostępnym miejscu.

Szukasz trutki albo pułapki na myszy? Odwiedź http://www.sklepyinternetowe24h.pl – najlepsze sklepy online, artykuły, opinie, ceny.

Pojedynek

Dla osób, które nie chcą czekać, aż mysz złapie się w pułapkę. Czas na … bezpośrednie starcie.
Trzeba po prostu poczekać aż mysz wyjdzie i spróbować ją złapać/zabić. Takie podejście wymaga cierpliwości i zręczności. Warto wiedzieć, że myszy uaktywniają się wczesnym rankiem albo w nocy. Jeśli widzimy ją za dnia, to pewnie ich liczba jest całkiem spora…

Jeśli wszystkie sposoby zawodzą, a mysz daje nam się prawdziwie we znaki, to nie zostaje nic innego jak zamówienie profesjonalnej usługi deratyzacji.

grafika:pixabay.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *