Książki bestsellery w dzisiejszych czasach

Pewien amerykański filozof Ralph Emerson, radził aby nigdy nie czytać książki która nie ma przynajmniej roku. Natomiast starszy od niego angielski eseista- William Hazlitt, również wypowiada się w krytycznie na temat „namiętnego poszukiwania nowości”.

Twierdzi, że każda książka, która jest nieprzeczytana, jest książką nową, niezależnie czy została wydrukowana wczoraj, czy trzysta lat temu. Również i dzisiaj w księgarniach czy bibliotekach, klasyczne arcydzieła leżą nieprzeczytane na półkach, a najnowsze bestsellery są już wyprzedane.

Za czym więc się oglądać?

W dzisiejszych nowościach można zauważyć, że większość jest niemal identyczna. Jednak i tak cieszy. Nie mówię oczywiście, że są one źle napisane lub niewartościowe. Sam mogę przyznać, że bardziej przyglądam się tym bestsellerom. Z całego serca mogę wszystkim polecić tą pozycję – Miłość do trzech zuckerbrinów. Książka która daje do myślenia – może wzbudzać wielkie emocje i wywołać traumę. I to nie ze względu na trudność w jej zgłębianiu, wynikającą z charakteru samego tekstu czy konstrukcji książki i ilości środków stylistycznych, ale z uwagi na prawdę, którą powieść w sobie niesie.

Kolejną książką jest Pułapka – to lektura, która wciąga w swoją fabułę finezyjnie, delikatnie a jednocześnie z „przytupem”. Mieszanka grozy, thrillera, przygody, kryminału, sensacji i elementów obyczajowych sprawia, że czas spędzony przy niej nie jest czasem straconym.

„starych” klasykach, większość powie nuda lub nic nie da się zrozumieć… Ujmę tak, owszem każdy może mieć swój styl, jednak tak każdy powinien mieć w głowie. Nie możemy się nazywać MOLAMI KSIĄŻKOWYMI, jeśli nie przeczytaliśmy chociaż jednego czy dwóch klasyków. Uwierzcie mi, że jeszcze rok temu, też jak większość z Was powiedziałbym, że napisał to jakiś zamknięty od świata wariat, który nic ciekawego nie przeżył. Na prawdę, przeczytajcie chociaż jednego klasyka, nawet po to, aby świadczyło to, o naszej inteligencji. Możecie się zastanowić, jeżeli ktoś powie Wam, że jest największym znawcą mody na całym świecie, bo wie co jest teraz modne. A zadacie mu chociaż jedno pytanie związane z modą, a on nie będzie wiedzieć o co chodzi. Tak samo jest właśnie z książkami.

 

Szukasz książek zobacz na http://tylkorelaks.pl/

Czytaj to, co tylko zechcesz czytać, ale nigdy, ale to nigdy nie omijaj klasyków!!! Prawdziwa dojrzała i mądra erudycja nie polega na tym aby czytać też wszystko, ale to co jest dla nas dobre, ale i inteligentne dla świata. Bo może się zdarzyć tak, że reklamowany na całym świecie bestseller, właśnie po roku będzie zapomniany, a klasyk, który został napisany nawet i 400 lat temu, jest taki, że nie ma osoby, która o nim nie słyszała…

 

Czytasz ebooki? Zapraszamy na stronę https://coczytamy.pl – tu kupisz ebooki w dobrych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *