Czy postać Renée jest autentyczna?

Co ma piernik do wiatraka, a duch do nauki? A to, że zakłócają normalne funkcjonowanie ustalonych zasad, mieszają szyki i grają na nerwach. Trzeba znaleźć rozwiązanie, a kluczem do wiekowej zagadki jest Renée, zjawa z przeszłości.

Duchy? Jakie duchy?

Nie ma duchów, one nie istnieją! Jak to, są? Gdzie? W tej książce? Jakiej książce? Jak to jakiej!!! Katarzyny Ducros!!! Renée.

Historyczne dochodzenie w małym miasteczku ogromnej paryskiej aglomeracji. W roli detektywów: młodzi tancerze z Miejskiej Szkoły Artystycznej. A przedmiot poszukiwań? Tylko Renée, spectrum z przeszłości zna odpowiedź. Dzięki niej badacze pogłębią wiedzę o dziejach Europy i odkryją nieoczekiwane związki Francji z Polską i Irlandią. A wszystko skończy się w Luwrze.

Renée – jak wyjaśnić obecność spectrum?

http://www.prasa24h.pl/17548/renee-zjawa-z-przeszlosci.html

Kim jest Renée?

Postać Renée jest autentyczna, chociaż w archiwach historycznych Francji jest bardzo mało dokumentów dotyczących tej arystokratki. Pochodziła z rodziny o irlandzkich korzeniach i była guwernantką królowiąt, tak jak opowiedzieli Arsen i jego ekipa 😉 Jej dom znajdował się w miejscu, gdzie później wybudowano Szkołę Artystyczną. I tam, rzeczywiście, miały miejsce dziwne i niewytłumaczalne zdarzenia, które pozwoliły mi odnaleźć ich przyczynę i przekazać ją w formie powieści dla młodzieży.

Oh, chyba ktoś wszedł do budynku. Pójdę sprawdzić, a wy w tym czasie odpocznijcie momencik. Wykonaliście dzisiaj kawał dobrej roboty  – powiedziała nauczycielka, wspominając z przyjemnością postępy swoich uczniów. Zadowolona i z uśmiechem na twarzy skierowała się w stronę przedsionka. Tam nie było jednak nikogo. Ogarnęło ją jakieś dziwne uczucie. Jakby czyjaś obecność. Nieznane. Obok … Blisko… Bardzo blisko…

W jakim mieście miały miejsce te niesamowite wydarzenia, nie zdradzimy Wam, bo to doskonała zachęta do zainteresowania się historią. Renée Małgorzaty Ducros to fikcja oparta na faktach historycznych.

Zobacz gdzie kupić

Komu autorka adresuje powieść Renée?

Powieść ta, jest adresowana do młodych czytelników, którzy rozpoczynają szkolną przygodę z historią. Tą pisaną przez duże H i widzianą z globalnego punktu widzenia i o szerokim europejskim zasięgu. Nawet światowym, bo autentyczne elementy historyczne, służące za inspirację do „Renée” istnieją we wspólnym dziedzictwie, a ślady ich odnajdujemy często w muzeach i zbiorach archiwalnych.

Duch z przeszłości

Duch z przeszłości naprowadza nas w tej powieści na trop zapomnianych faktów z burzliwych dziejów Europy. Jego obecność w miejscu zadedykowanym sztuce jest nieoczekiwana, aczkolwiek nie zadziwiająca. Bo to właśnie dzięki prehistorycznym naskalnym rysunkom powstała pierwsza księga historii o rytuałach i codzienności pierwszych ludzi. Aby wyjaśnić obecność spectrum, nic lepszego niż śledztwo historyczne. Dzięki użyciu nowych technologii odpowiedź na zagadkowe objawienie, jest jak na wyciągnięcie ręki. Również zbiory w miejskiej bibliotece są bardzo pomocne i skrywają wiele śladów zamierzchłej przeszłości. Te wszystkie czynniki plus determinacja młodych tancerzy, którzy na krótką chwilę stali się badaczami historii to w efekcie sukces. I do tego zapisany imiennie w zbiorach Luwru. Gdyby tak wyglądały wszystkie lekcje historii ?! Zawsze można pomarzyć!
Zobacz gdzie kupić

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *