Pierwszy wyjazd / wylot z dzieckiem zagranicę – co zabrać?

Niezbędnik Przed pierwszą podróżą z dzieckiem zagranicę należy się odpowiednio przygotować. Niezależnie, czy jest to wyjazd, czy też wylot, obowiązują podobne zasady. A wszystko po to, by w trakcie podróży nie było żadnych niemiłych niespodzianek.

Oto kilka podstawowych wytycznych, które pozwolą właściwie przygotować się do podróży, by upłynęła w miarę miło i szybko:

1. Zabierz dokumenty, które będą niezbędne w trakcie podróży. Pamiętaj o spakowaniu paszportów / dowodów osobistych rodziców (w zależności od wybranego kierunku). Dowody osobiste obowiązują tylko w krajach UE. Koniecznie zabierz paszport / tymczasowy dowód dziecka. Zabierz także książeczki zdrowia, zwłaszcza dzieci. Nie zapomnij o kartach kredytowych lub płatniczych i oczywiście o wszelkich dokumentach podróży. Nie zapomnij o polisie, jeśli wykupiłeś przed wyjazdem dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

2. W zależności od kierunku podróży, zabierz dla dziecka odzież, zarówno na cieplejsze, jak i chłodniejsze dni. Jeśli podróż ma się odbyć samolotem, spakuj do podręcznego bagażu kilka cieplejszych ubrań. W samolocie temperatura wynosi zazwyczaj około 20 stopni.

3. Wygodne obuwie to podstawa, więc zaopatrz się w takie, które jest najbardziej sprawdzone. W zależności od kierunku, weź obuwie sportowe, trekkingowe, sandałki, a nawet klapki na basen.

4. Przygotuj odzież do Aquaparku, na basen, czy na plażę. Spakuj stroje kąpielowe, osłonę na głowę, okulary przeciwsłoneczne i ewentualnie, zależnie od hotelu i wersji pobytu – ręczniki plażowe. Możesz również zabrać pieluchy na basen dla dziecka.

5. Do powyższego przygotuj zestaw kremów do opalania, oczywiście z filtrem UV. Pamiętaj, że zupełnie inne kremy dedykowane są dzieciom, a inne dorosłym. Zabierz również balsam po opalaniu, jako zabezpieczenie (najlepiej te, które zawierają bepanthen)

6. Spakuj dla siebie i dla dziecka leki, tak zwanej pierwszej pomocy, czyli sprawdzone leki przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Oprócz tego, warto zabrać syrop na kaszel, środek na ukąszenia owadów oraz środek przeciw biegunce.

7. Zapakuj jedzenie dla dzieci, takie jak mleko w proszku, kaszki, słoiczki z obiadkami i deserki. Spakuj również picie dla dziecka (zgodnie z warunkami przewoźnika).

8. Weź kilka smoczków oraz zapas pieluch na początek pobytu. Na pewno na miejscu będzie można zakupić pieluchy na co dzień, jak i na basen.

9. Koniecznie zabierz ulubione zabawki i przytulanki dziecka, by umilić mu przejazd i ułatwić zasypianie w nowym miejscu.

10. Oczywiście rodzicie powinni zabrać aparat fotograficzny i kamerę, aby uwiecznić przejazd / przelot i pobyt na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *