Niemożliwe załatwiam od ręki

Jak wiadomo — nikt za nas problemów nie rozwiąże, możemy liczyć na czyjąś pomoc, jednak zawsze na końcu musimy sobie z nim poradzić sami. Jak wspomniałem, możemy zazwyczaj liczyć na pomoc i tutaj pojawia się poradnik Williama Gruffa. To książka skierowana głównie do osób które mają problemy w dążeniu do celu, którzy żyją wyłącznie planami i marzeniami i nie wiedzą jak postawić krok do przodu aby pójść dalej i przezwyciężyć strach jaki im towarzyszy.

Niemożliwie załatwiam od ręki, czyli Podręczy Poradnik Rozwiązywania Problemów” został napisany nie po to, aby motywować innych do działania, ale po to, aby pokazać, jak można radzić sobie z problemami, które prędzej czy później spotkają każdego z nas. Podaje praktyczne porady i ćwiczenia z życia codziennego, dodaje również wiele ilustracji, które obrazują codzienne życie, a dzięki którym łatwiej nam sobie wyobrazić sytuację i rozwiązanie problemu.

William Gruff w swej książce uświadamia czytelnikowi, pokazuje mu, jak niemożliwe może stać się możliwe i to w dość prosty sposób. Pokazuje, jak sprowadzić trudne życiowe decyzje do banalnych spraw. Uświadamia on nam, że życiowa decyzja, która jest w stanie odmienić nasze życie, nie jest wcale taka trudna, a wręcz przeciwnie. Jest jedną z najłatwiejszych w naszym życiu, tylko wystarczy do niej podejść ze świadomością tego, co chcemy. Bazując na swoim doświadczeniu, Willam Gruff, pokazuje nam, jak przejść przez wszystkie problemy. I to w dodatku w szybki, prosty sposób, niezależnie od czynników, jakie możemy napotkać.

Większość problemów powstaje w głowach ludzi.

William Gruff, „Niemożliwie załatwiam od ręki, czyli Podręczy Poradnik Rozwiązywania Problemów”

W swym poradniku William Gruff przede wszystkim praktycznie podchodzi do zagadnienia. Uzmysławia czytelnikowi w przystępny sposób, jak można łatwo działać i osiągnąć zamierzone cele. Tu nie chodzi o motywację do działania, bo ta dość szybko mija, zwykle po kilku dniach. Autor ma na celu dotrzeć do świadomości czytelnika z przesłaniem, że:

Życie nie jest takie trudne, jak mu się czasami wydaje.

William Gruff, „Niemożliwie załatwiam od ręki, czyli Podręczy Poradnik Rozwiązywania Problemów”

 Na koniec jeszcze dosłownie cztery słowa od autora:

Najprostsze sposoby są najlepsze.

William Gruff, „Niemożliwie załatwiam od ręki, czyli Podręczy Poradnik Rozwiązywania Problemów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *