Kilka rad jak poprawić samopoczucie Seniora

Wydawać by się mogło, że im jesteśmy starsi tym bardziej narzekamy. Niestety seniorzy często mają z tym problem. Wynika to głównie z tego, że nie wiedzą w jaki sposób zaplanować swój wolny czas, często po prostu się nudzą, a frustracja rośnie.

Kilka sposobów

Na szczęście obecnie wiele fundacji prowadzi liczne akacje, które mają na celu zaktywizować osoby starsze. Wybór dostępnych możliwości jest ogromny. Dużym zainteresowaniem cieszą się kursy komputerowe, podczas których senior poznaje zasadę działania urządzeń oraz uczy się w jaki sposób korzystać z Internetu. Dzięki takiej wiedzy osoba starsza nie tylko poszerzy swoja wiedzę, ale także zyska nowy sposób na komunikację z rodziną. Stowarzyszenia stawiają także na bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu. Wspólne wyjścia, warsztaty plastyczne, a nawet zajęcia taneczne, czy nauka śpiewu okazują się być strzałem w dziesiątkę. Niektórzy właśnie w podeszłym wieku odkrywają swoje pasje i w końcu mają czas na ich realizację.

Wspólny czas

Bez wątpienia seniorzy pragną spędzać jak najwięcej czasu ze swoją rodziną. Znajdźmy wolną chwilę i umówmy się na wspólny obiad, czy spacer. Takie spotkania to zawsze trafiony pomysł, ponieważ straszy członek naszej rodziny z pewnością jest ciekawy co u nas słychać. Poza tym nasze dzieci od dziadków mogą się wiele nauczyć. Kilka ciekawych opowieści, sztuczek czy rad, a nasz maluch będzie zachwycony.

W natłoku spraw

Niestety niekiedy zdarzają się sytuacje, kiedy nie mamy wystarczająco dużo czasu dla seniora. Nie jest to ogromny problem, gdy ten dobrze radzi sobie samodzielnie. Schody zaczynają się jednak, gdy osoba starsza ma trudności z wykonywaniem codziennych czynności. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad opcją opieki dziennej. W ofercie GoldCare znajdziemy tę i wiele innych usług. Do wyboru mamy także opiekę godzinową, czy pomoc domową. Nie bójmy się zatrudnić kogoś, kto nieco odciąży nas i przy okazji wesprze osobę starszą. Taka profesjonalna opieka jest zalecana szczególnie w okresach poszpitalnych, gdy senior może mieć znaczne problemy, na przykład z poruszaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *