Co czytać? Szukasz ciekawej książki?

Zastanawiasz się co czytać? Szukasz ciekawej książki?

W dzisiejszych czasach jest wiele doskonałych thrillerów  – wiele z nich jest bardziej złowróżbnych i bardziej mrożących krew w żyłach niż aktualne tytuły na listach bestselerów. Jest tak wiele historii do wyboru, o których mało wiesz. Podobnie jak wielu innych czytelników, czytasz powieści znanych autorów: Remigiusz Mróz, Stephen King, Katarzyna Bonda takie jak Kolejne 365 dni, Wyrok, Za zamkniętymi drzwiami.

Kobieta to główny czytelnik thrillerów

Większość fanów thrillerów to kobiety, a powodem tego pewnie jest bezpośrednio związana z kobiecą psychiką. Ale dlaczego? Jednym z powodów może być gimnastyka umysłu, dzięki której książka staje się bardziej aktywna i wciągająca. Thriller zawiera problemy, które należy rozwiązać, zagadkę, którą należy połączyć, oraz emocje związane z przewidywaniem finału i to, czy odgadliśmy, czy nie, podpala detektywa w nas i sprawia, że ​​ścigamy się do ostatniej strony. Jest to intensywna współpraca z autorem, bezpośredni link do mózgu, a najlepsze thrillery wciąż nas zaskakują aż do końca, ponieważ autor prowadzi nas w jedną stronę, a następnie upuszcza niespodziewanie z dużej wysokości.

Psycholog kliniczny Dr Sam Fraser cytuje badania neurologiczne dotyczące funkcji mózgu u mężczyzn i kobiet:

“Mężczyźni mają tendencję do lepszego procesu w lewej półkuli mózgu, podczas gdy kobiety mają tendencję do równego przetwarzania między dwiema półkulami. Ta różnica wyjaśnia, dlaczego mężczyźni … podchodzą do rozwiązywania problemów z perspektywy zorientowanej na zadanie, podczas gdy kobiety zazwyczaj bardziej kreatywnie rozwiązują problemy i są bardziej świadome uczuć podczas komunikowania się. Więc mężczyźni na ogół lubią to wszystko określać, a kobiety lubią wyciągać własne wnioski – czy może wypełnić luki spisku? ”

Czy jesteśmy żądni adrenaliny jaką daje czytanie thrillerów lub czy może te historie zaspokajają głębszą potrzebę?

Kiedy jednak już dobrniesz do zakończenia lektury i poznasz wszystkie sekrety,  czujesz że potrzebujesz nowych tajemnic do odkrycia – nowych wątków i postaci, które sprawią, że odczuwasz mrowienie i pobudzasz swój mózg.

Czy nasze uzależnienie od thrillerów budzi niepokój, czy możemy cieszyć się satysfakcją, którą nam dają?

“Różne osobowości szukają różnych form literatury i dlatego czytanie będzie służyć różnym potrzebom – przyjemności, odprężeniu i stymulacji. Ale czasami eskapizm jest świetnym i ważnym czynnikiem leczącym. ”

Wydaje się, że powinniśmy cieszyć się korzyściami jakie niosą książki – czytanie to narkotyk.

Na szczęście nie brakuje takich książek. Zebraliśmy kilka tytułów, które warto przeczytać oraz powinny ci przynajmniej pomóc przetrwać najbliższe wieczory. Wiemy o tych książkach, to że przyciągają one spragnionych czytelników, którzy zawsze potrzebują nowej literackiej sesji.

Jedną z nich bez wątpienia jest Lucyfera. Jerzy Andrzej Masłowski (poeta, prozaik, dziennikarz) i Wojciech Michał Cegielski (psycholog) bazując  na bardziej lub mniej znanych, interesujących historycznych  faktach  dochodzą do zaskakujących wniosków, z których składają własne, w pełni  autorskie, nigdy wcześniej niepublikowane hipotezy. Postawili wielki znak zapytania dotyczący tego wszystkiego, w co wierzymy – zarówno wierzący, jak i ci podający w wątpliwość podstawy wiary.

Czy tezy w nim stawiane są prawdziwe?  Czy Pan rzeczywiście wszystko stworzył po dwoje? Kim była naprawdę znana z przekazów ewangelicznych Maria Magdalena? Czy Jezus i Barabasz byli braćmi, do tego bliźniakami? Kim jest drugi chłopiec znajdujący się na obu wersjach obrazu Leonarda da Vinci „Madonna wśród skał”: malutkim Janem Chrzcicielem, czy bratem bliźniakiem Jezusa? Czym różnią się obie wersje, z których wcześniejsza znajduje się w Luwrze, a późniejsza, poprawiona, w londyńskiej National Gallery? Czym był legendarny Święty Graal? Cytować pytania stawiane przez Jerzego Masłowskiego i Wojciecha Cegielskiego można mnożyć bez końca…

Równie ciekawą jest znana na rynku księgarskim książka znakomitego rosyjskiego, topowego, uznanego i podziwianego, przekornego fantasty, satyryka i wizjonera, Wiktora Pielewina. Mowa oczywiście o książce „Miłość do trzech zuckerbrinów„.

Kim są tytułowe Zuckerbriny? Bazując na naszych czasach, to zlepek nazwisk Marka Zuckenberga (twórcy Facebooka) i Sergey’a Brina (jednego z twórców Google), trzecim z nich, może być albo twórca Microsoftu, Bill Gates. W książce zuckerbinami okazują się być istoty bytujące w wirtualnym świecie, kontrolujące życie użytkowników, są kimś w rodzaju bogów…  Zuckerbrinów możemy wyobrazić sobie jako potrójny, szalenie niebezpieczny wirus. Lektura obrazuje współczesne, bardzo niebezpieczne zjawiska, jak: zależność od mediów, niewolnictwo informacyjne, konsumeryzm, społeczeństwo Internetu, czy terroryzm.

Niezwykle interesującą i porywająca powieścią o losach młodziutkiej dziewczyny, która trafia do willi Jokera – najniebezpieczniejszego przestępcy na świecie, bez cienia wątpliwości jest Porwana przez Jokera – początek.

Życie u boku szefa mafii nie należy do łatwych, a Cara każdego dnia osobiście doświadcza zarówno uroków, jak i śmiertelnego niebezpieczeństwa tego życia. Kilkakrotnie staje na krawędzi życia i śmierci, jednak James dostarcza jej również pięknych wspomnień – spełniając jej marzenia. Nie chce tylko spełnić tego najważniejszego – zwrócić jej wolności. Autorka zadbała o to, by czytelnik do końca nie potrafił przewidzieć tego, co się wydarzy… Czytając książkę, toniemy w opowieści, zatapiając się w fabule i oczekując z zapartym tchem tego, co ma za chwilę nastąpić. Nic nie jest bowiem oczywiste, a zwrot akcji często następuje w najbardziej nieoczekiwanym momencie. To z pewnością nie jest zwykła historia miłosna, ani kryminał, jakich wiele. Czy jednak takiego zakończenia byśmy się spodziewali? Warto to sprawdzić, przeżywając przygody razem z Carą.

To tylko kilka z proponowanych ciekawych pozycji książkowych dla czytelników poszukujących w lekturze mocnych wrażeń…

Więcej znajdziecie na stronie internetowej księgarni – http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *