Dobry thriller – książka, która wciąga

Dobry thriller, który wciąga, sprawi, że zapomnisz oddychać, obudzisz się w nocy, rzucasz się i skręcasz, i natychmiast chcesz wrócić do czytania książki, dodatkowo zmuszasz znajomych i rodzinę do czytania i dzielenia się swoimi wrażeniami, opisujesz fragmenty lektury.

Thrillery są mieczem obosiecznym: czasami trzeba zatrzymać się na chwilę, aby wchłonąć wydarzenia, ale nie poznasz fabuły, która nie ujawnia swoich tajemnic wystarczająco szybko i musisz czytać szybciej, więcej, dalej aby poznać tajemnice – to działa jak narkotyk – musisz więcej.

Oto jedne z najlepszych, najbardziej porywających thrillerów, książki które polecamy do czytania.

Lucyfera” – mocny polityczno-religijny thriller. Niezwykle wciągająca fabuła przenosi czytelnika do malowniczej Prowansji. Wartka akcja wciąga bez reszty. Znana polska aktorka, ma zagrać w filmie sławnego francuskiego reżysera. Niestety Maria nie przypuszcza, że nowo poznani ludzie i miejsca pozwolą zakosztować więcej, niż mogła przewidzieć.

Z biegiem zagadkowych epizodów, kobieta zgnębi wiele informacji na temat autentycznej historii chrześcijaństwa i tajemnic Watykanu. Jedną z tych najbardziej wstrząsających okaże się sprawa darów otrzymanych przez Jezusa od rzekomych Królów oraz tajemniczej postaci, która miała najważniejszy wpływ na życie Zbawiciela czy też to,  że Maryja powiła w Betlejem… bliźnięta.

Przedstawiona w książce historia jest bez porównania bardziej zajmująca aniżeli ta przedstawiona przez Dana Browna w bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Na potrzeby publikacji autorzy sięgnęli do mniej i bardziej znanych faktów historycznych. Dzięki temu postawili kilka sensacyjnych hipotez. Jak dotąd nikomu wcześniej nie udało się tego dokonać.

Brutalny i mroczny thriller psychologiczny, pełen nagłych zwrotów akcji, to kolejny proponowany dobry thriller Anki Mrówczyńskiej. Na Uśpioną Anki Mrówczyńskiej składa się kilka z pozoru niezwiązanych ze sobą historii, które w miarę zanurzania się w lekturze okazują się mieć wspólnych bohaterów. Niezwykle ciekawa jest stopniowa retrospekcja zdarzeń, która pozwala ułożyć fragmenty kilku opowieści w jedną całość układanki. Dzięki temu akcja książki trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Autorka prezentuje najpierw obszerne fragmenty życiorysów kilku osób, które stopniowo składają się w coraz mniejsze i mniejsze, aż w końcu poznajemy wszystkie powiązania między bohaterami. Czytelnik z zapartym tchem śledzi opowieść o nastoletniej Jagodzie – córce polityka całkowicie podporządkowanego bezwzględnemu prokuratorowi Bromskiemu, zagubionej i nieustannie uciekającej przed oprawcami Majce, 16-letnim Andrzeju, który chroniąc matkę i młodsze rodzeństwo, pozbawił życia znęcającego się nad nimi ojca. Okazuje się, że losy tych wszystkich osób nieustanne przeplatają się ze sobą i zmuszają do dalszych działań. Jednak chyba najbardziej zaskakujący jest finał historii, w którym czytelnik poznaje jeszcze jeden wariant przedstawionej w książce rzeczywistości…

Niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu książka, od której nie sposób się oderwać to Nić Ariadny Lidii Tasarz. Historia wykreowana przez autorkę zaskakuje już na samym początku, bo wtedy właśnie poznajemy główną bohaterkę dzieła, o której jeszcze nie wiemy nic. Jak się okazuje – ona też nic o sobie nie wie… Jak to możliwe? Czy można bezpowrotnie utracić swoją tożsamość i zupełnie zapomnieć o tym, kim się jest? Czy Monika Palmer jest rzeczywiście Moniką Palmer? Takie i inne pytania nieustannie dręczą czytelnika podczas lektury. Ale jest to, paradoksalnie, przyjemne dręczenie – nic nie jest do końca jasne, wszystko rozjaśnia się powoli, i powoli też dochodzimy do przysłowiowego kłębka po nitce snutej przez autorkę. ,,Nić Ariadny” to historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, w której nic nie jest ,,na pewno”. Tak umiejętna kompozycja utworu nie byłaby taką w istocie, gdyby nie fakt, że Lidia Tasarz posłużyła się tutaj narracją pamiętnikową, pierwszoosobową. Thriller zapewniający czytelnikowi emocje na najwyższym poziomie, ma również ciąg dalszy – „Bez wyjścia

Dobry thriller – książka, która wciąga bez reszty i nie pozwala na długo zapomnieć o swojej treści. Proponujemy inne równie ciekawe i  niesamowite historie.

Zapraszamy do księgarni internetowej – http://tylkorelaks.pl/76-thriller

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *